УКРАЇНА
КРЕМІНСЬКА МІСЬКА РАДА
КРЕМІНСЬКОГО РАЙОНУ
ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
ДВАДЦЯТА СЕСІЯ
РІШЕННЯ № 20/___
«___» березня 2017 року
м. Кремінна
Про затвердження Положення
про порядок проведення міського
конкурсу міні-проектів розвитку
територіальної громади «Місто своїми руками»
З метою запровадження новітніх засобів розвитку місцевого самоврядування, підтримки громадських ініціатив, сприяння територіальній громаді м. Кремінна у розв’язанні місцевих проблем соціально-економічного характеру, створення умов для підвищення активності громади, керуючись пунктом 22 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Провести у 2017 році Конкурс міні-проектів, спрямованих на вирішення актуальних проблем місцевого розвитку територіальної громади м. Кремінна.
2.Затвердити:
2.1. Положення про порядок проведення Конкурсу міні-проектів, спрямованих на вирішення актуальних проблем місцевого розвитку територіальної громади м. Кремінна (додається).
2.2. Склад Конкурсного комітету Конкурсу міні-проектів, спрямованих на вирішення актуальних проблем місцевого розвитку територіальної громади м. Кремінна (додається).
2.3. План-графік проведення Конкурсу міні-проектів, спрямованих на вирішення актуальних проблем місцевого розвитку територіальної громади м. Кремінна (додається).
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійно діючі комісіїю Кремінської міської ради з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів.
Міський голова Ю. О. Прокопенко
Додаток 1
до рішення міської ради
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО МІСЬКИЙ КОНКУРС МІНІ-ПРОЕКТІВ МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ
«МІСТО СВОЇМИ РУКАМИ»
1. Загальні положення
1.1. Дане Положення про міський конкурс міні-проектів місцевого розвитку та фінансування їх виконання (далі - Положення) визначає умови і порядок проведення міського конкурсу міні-проектів місцевого розвитку «Місто своїми руками» (далі Конкурс) і фінансування на їх виконання.
1.2. Мета Конкурсу – сприяння територіальній громаді у розв’язанні місцевих проблем соціально-економічного характеру й створення умов для підвищення активності громади.
1.3. Основні завдання Конкурсу:
̶ стимулювання діяльності громадських організацій, органів самоорганізації населення, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (далі - ОСББ), житлових кооперативі, ініціативних груп громадян через надання фінансової підтримки для впровадження їхніх суспільних ініціатив;
̶ поширення позитивного досвіду, набутого окремими громадами, у розв’язанні соціально-економічних проблем місцевого значення;
̶ створення сприятливого клімату для внутрішнього розвитку територіальної громади шляхом стимулювання її до самоорганізації;
̶ розвиток соціального партнерства шляхом об’єднання ресурсів і зусиль міської ради та громадськості на вирішення соціально значущих проблем територіальної громади.
1.4. Пріоритетні напрямки Конкурсу:
- поліпшення стану житлового фонду та прилеглих територій (у тому числі раціональне використання енергоресурсів, благоустрій прибудинкових територій і доріг, озеленення, облаштування дитячих ігрових та спортивних майданчиків);
̶ проведення заходів енергоефективності та енергозбереження, в тому числі в місцях загального користування багатоквартирних будинків;
̶ благоустрій території міста;
̶ благоустрій місць відпочинку населення - парків, скверів, алей тощо.
1.5. Основні номінації конкурсу:
- «Енергоефективність та енергозбереження» (заміна старих вікон і дверей на енергозберігаючі; заміна систем освітлення приміщень загального користування та вулиць у населених пунктах; впровадження інших інноваційних енергозберігаючих технологій);
- «Чисте довкілля» (упорядкування зон санітарної охорони джерел питного водопостачання; облаштування майданчиків для збору твердих побутових відходів; здійснення інших заходів, спрямованих на поліпшення екологічної ситуації на території громади);
- «Добробут громад» (благоустрій території громад, тощо).
2. Умови Конкурсу
2.1. До участі в Конкурсі запрошуються громадські неприбуткові організації, органи самоорганізації населення, ініціативні групи громадян, ОСББ, житлові кооперативи, зареєстровані або легалізовані у встановленому порядку на території Кремінської міської ради (далі - Конкурсанти).
2.2. Фонд Конкурсу становить 300 тис.грн.
2.3. В рамках Конкурсу будуть надані міні-гранти для учасників (визначених п.2.1 даного Положення) в розмірі до 35 тис.грн. на один проект.
2.4. Фонд Конкурсу та розмір міні-гранту для учасників можуть бути змінені рішенням сесії Кремінської міської ради.
2.5. Кошти місцевого бюджету на фінансування проектів-переможців спрямовуються на видатки розвитку.
2.6. Проекти виконуватимуться на умовах обов’язкового спів фінансування. Для отримання фінансування учасникам Конкурсу необхідно представити власний внесок в розмірі не менше 5% від запитуваної суми. (Власний внесок може бути представлений не фінансовими ресурсами, ресурсами партнерів міні-проекту або внеском з інших джерел не заборонених чинним законодавством України)
2.7. Придбання товарів, робіт і послуг здійснюється у встановленому законом порядку.
2.8. Конкурсанти подають до міської ради:
2.8.1. Міні-проекти на паперовому та електронному носіях за формами встановленого зразка, що затверджуються рішенням Конкурсного комітету, за підписом уповноваженої особи Конкурсанта та з урахуванням законодавства України про захист персональних даних. На титульному аркуші обов'язково зазначається повне найменування і місцезнаходження Конкурсанта.
2.8.2. У випадку, якщо в рамках реалізації міні-проекту планується залучення підрядної організації, Конкурсантові необхідно надати попередній договір Конкурсанта з підрядною організацією про укладання договору в майбутньому (основного договору про надання необхідних послуг), на умовах встановлених попереднім договором.
Всі Конкурсанти до основного переліку документів обов'язково додають зведений кошторисний розрахунок і протокол (або гарантійний лист) про участь у співфінансуванні міні-проекту.
У випадку, якщо в рамках реалізації міні-проекту планується поліпшення (вдосконалення, модернізація) стану об’єкта (майна), Конкурсант надає фотознімки (візуалізацію) наявного стану того об’єкта, який планується змінити або відремонтувати.
2.8.3. У випадку, якщо в рамках реалізації міні-проекту планується видання будь-яких брошур, бюлетенів, виготовлення конструкцій, пошив сценічних костюмів тощо, Конкурсантові необхідно надати макет (або опис), фото, малюнок, зразок того, що планується виготовити.
2.8.4. Копії наступних документів (копії документів не потрібно завіряти нотаріально):
2.8.4.1. Громадські організації:
̶ свідоцтво про реєстрацію в органах юстиції;
̶ статут (положення);
̶ документ, що підтверджує повноваження особи, яка представляє Конкурсанта.
2.8.4.2. Органи самоорганізації населення:
̶ протокол зборів (конференції) про створення органу самоорганізації населення;
̶ положення про орган самоорганізації населення;
̶ рішення ради про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення;
̶ рішення виконавчого комітету ради (у випадку легалізації органу самоорганізації населення як юридичної особи);
̶ документ, що підтверджує повноваження особи, яка представляє Конкурсанта.
2.8.4.3. Ініціативні групи громадян:
̶ протокол зборів громадян про створення ініціативної групи, завірений керівником органу місцевого самоврядування за місцем створення ініціативної групи із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові кожного члена ініціативної групи;
̶ документ, що підтверджує повноваження особи, яка представляє Конкурсанта.
2.8.4.4. ОСББ (житловий кооператив):
̶ свідоцтво про державну реєстрацію;
̶ статут;
̶ документ, що підтверджує повноваження особи, яка представляє Конкурсанта.
2.9. Реалізація міні-проектів здійснюється протягом бюджетного року.
2.10. Міні-проекти не допускаються до участі в Конкурсі:
̶ якщо Конкурсант не відповідає вимогам визначених п.2.1 даного Положення;
̶ якщо Конкурсант знаходиться у стадії ліквідації або реорганізації;
̶ при виявленні недостовірної інформації про діяльність Конкурсанта або він неспроможний реалізувати міні-проект;
̶ у разі відкликання Конкурсантом міні-проекту;
̶ при надходженні матеріалів міні-проекту після закінчення встановленого строку їх прийому;
̶ при наданні конкурсної документації не в повному обсязі або якщо документація не відповідає вимогам даного Положення чи вимогам, визначеним Конкурсним комітетом.
2.11. У рамках Конкурсу не фінансуються міні-проекти, що передбачають:
̶ спрямованість на політичну та виборчу діяльність;
̶ одержання прибутку і прямої матеріальної допомоги, заробітної плати, винагороди та інших компенсаційних виплат Конкурсантом або його представником, учасником, членом, партнером;
̶ погашення боргових зобов'язань і матеріального збитку Конкурсанта або його представника, учасника, члена, партнера;
̶ витрати на придбання ліцензій, патентів і товарних знаків;
̶ придбання або ремонт техніки для Конкурсанта або його представника, учасника, члена, партнера;
̶ випуск авторських робіт, організація і проведення персональних виставок.
2.12. Конкурсанти відповідають за достовірність інформації та документів, які вони надають, відповідно до чинного законодавства України.
2.13. На окрему вимогу Конкурсного комітету Конкурсанти можуть надавати додаткову інформацію щодо міні-проектів. Для наочної презентації міні-проекту допускається проведення демонстраційних показів робіт (друкованих видань, аудіо- і відеопродукції).
2.14. Витрати, здійснені конкурсантами для підготовки та надання конкурсної документації, оплаті не підлягають.
3. Критерії та порядок оцінки міні-проектів
3.1. Міні-проекти оцінюються Конкурсним комітетом за наступними критеріями:
̶ відповідність міні-проекту одному або декільком пріоритетним напрямам Конкурсу.
̶ відповідність вимогам Конкурсу;
̶ наявність чітко сформульованої проблеми, її актуальність;
̶ визначення оптимальних методів реалізації проекту;
̶ реалістичність та вимірюваність очікуваних результатів;
̶ обґрунтованість вартості товарно-матеріальних цінностей, необхідних для реалізації міні-проекту;
̶ охоплення та залучення цільової аудиторії проекту;
̶ користь для цільової аудиторії проекту;
̶ відповідність запропонованої діяльності цілям і завданням проекту;
̶ довгостроковий вплив проекту;
̶ оригінальність та інноваційність проекту;
̶ реалістичність виконання проекту відповідно до запропонованого графіку;
̶ ефективність використання ресурсів;
̶ залучення додаткових ресурсів;
̶ виконання вимог складання бюджету.
4. Організаційне забезпечення Конкурсу
4.1.Для проведення Конкурсу рішення міської ради затверджується склад Конкурсного комітету та план-графік проведення Конкурсу.
4.1. Конкурсний комітет:
̶ контролює дотримання даного Положення і плану проведення Конкурсу;
̶ затверджує необхідні форми конкурсної документації;
̶ затверджує вимоги до оформлення міні-проектів;
̶ готує до розгляду та розглядає на своїх відкритих засіданнях проекти, що подаються на конкурс для отримання муніципальних грантів;
̶ організовує публічний захист проектів, що пройшли у фінальну частину конкурсного відбору:
̶ ухвалює рішення щодо переможців Конкурсу.
4.2. Регламент роботи Конкурсного комітету:
4.2.1. Засідання Конкурсного комітету є правочинним, якщо в них беруть участь більше половини членів від затвердженого персонального складу.
4.2.2. Рішення Конкурсного комітету приймається більшістю голосів від кількості членів комітету, які брали участь у засіданні. У випадку рівної кількості голосів вирішальним є голос голови Конкурсного комітету.
4.2.3. Засідання Конкурсного комітету оформлюється протоколом, який підписується секретарем та головою Конкурсного комітету, а у випадку відсутності голови Конкурсного комітету – його заступником.
4.2.4. Рішення Конкурсного Комітету про визначення переможців Конкурсу є остаточним. Конкурсний комітет не зобов'язаний давати пояснення про мотивацію при прийнятті відповідного рішення.
5. Процедура Конкурсу
5.1. Зразки необхідних документів визначаються рішенням Конкурсного комітету та оприлюднюються на офіційному сайті Кремінської міської ради та газеті "Кремінщина".
5.2. Повідомлення про переможців Конкурсу публікуються в газеті «Кремінщина» і на офіційному сайті Кремінської міської ради.
5.3. Конкурсна документація подається за адресою вказаною в оголошенні про проведення конкурсу.
5.4. Подача документально оформлених міні-проектів здійснюється відповідно до графіку, розміщеного на сайті Кремінської міської ради та газеті "Кремінщина". Після закінчення строків прийняття конкурсної документації секретар Конкурсного комітету складає протокол і привласнює всім заявками реєстраційний номер. Конкурсна документація, яка подана після кінцевої дати, вказаної в оголошенні, не розглядаються.
5.5. Протягом 15 днів з дня закінчення прийому конкурсної документації міні-проектів Конкурсний комітет проводить їх експертизу і приймає рішення щодо визначення переможців Конкурсу. В разі виникнення необхідності прийняття, за результатами розгляду конкурсної документації міні-проектів, додаткового рішення Кремінської міської ради, термін визначення переможців Конкурсу може бути подовжений на строк необхідний для підготовки такого рішення та прийняття його на сесії Кремінської міської ради.
6. Порядок фінансування міні-проектів
6.1. Співфінансування для реалізації міні-проектів, визнаних переможцями, здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, передбачених на поточний бюджетний рік, на підставі рішення Конкурсного комітету.
6.2. При реалізації міні-проектів допускається залучення коштів з інших джерел, не заборонених діючим законодавством України.
6.3. За результатами Конкурсу, на підставі рішення Конкурсного комітету, вносяться зміни до рішення Кремінської міської ради про міський бюджет року проведення конкурсу щодо виділення та розподілу обсягів фінансування за рахунок коштів міського бюджету на реалізацію міні-проектів за відповідними напрямками.
6.4. Протягом 15 робочих днів, після прийняття змін до рішення Кремінської міської ради про міський бюджет року проведення конкурсу щодо виділення та розподілу обсягів фінансування за рахунок коштів міського бюджету на реалізацію міні-проектів, між виконавчим комітетом Кремінської міської ради, переможцем Конкурсу та іншими учасниками-партнерами укладається Договір щодо спільної реалізації міні-проекту (далі Договір), в якому закріплюються взаємні зобов'язання і відповідальність сторін. Витрати, понесені Конкурсантом до отримання коштів міського бюджету і після закінчення терміну реалізації міні-проекту, відшкодуванню не підлягають.
6.5. Для укладення Договору громадським організаціям (ОСББ, житловим кооперативом) переможцям необхідно надати додатково наступні документи:
̶ довідка банку про відкриття рахунку;
̶ довідка про відсутність заборгованостей по сплаті податків та страхових внесків до бюджету і позабюджетні фонди.
6.6. Для укладення Договору керівнику ініціативної групи (органу самоорганізації населення) переможця необхідно надати додатково копії наступних документів:
̶ паспорт громадянина України;
̶ довідка про присвоєння ідентифікаційного коду.
6.7. Конкурсний комітет залишає за собою право:
̶ контролювати і брати участь у виборі підрядної організації для реалізації проекту;
̶ здійснювати моніторинг проекту;
̶ контролювати цільове витрачання коштів за проектом.
6.8. Якщо переможець Конкурсу протягом 15 робочих днів після прийняття змін до рішення Кремінської міської ради про міський бюджет року проведення конкурсу щодо виділення та розподілу обсягів фінансування за рахунок коштів міського бюджету на реалізацію міні-проектів не уклав Договір або впродовж 30 календарних днів після підписання Договору не почав реалізацію проекту, то кошти міського бюджету, передбачені на спів фінансування даного міні-проекту, відповідно до окремого рішення Конкурсного комітету, формуються в бонусну квоту, з якої перерозподіляються додатково Конкурсантам, що виявляють активність і старанність у реалізації своїх ініціатив, або надаються наступним Конкурсантам (замість тих, що вибули), згідно з рейтингом Конкурсу на основі раніше поданих заявок.
6.9. По завершенні реалізації міні-проектів товарно-матеріальні цінності, придбані за кошти на виконання проекту, стають власністю територіальної громади.
7. Звітність одержувачів міні-грантів про використання коштів
7.1. Одержувачі міні-грантів готують і надають 10 числа кожного місяця аналітичні та фінансові звіти у встановленій формі, яка є додатком до Договору, і в строк, визначений у Договорі.
7.2. При складанні звітів одержувачі міні-грантів отримують консультації щодо складання звітів від Конкурсного комітету.
8. Прикінцеві положення
8.1. Використання інформації, що міститься у Конкурсній документації, здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про інформацію». Конкурсна документація зберігається в секретаря Конкурсного комітета, при цьому члени Конкурсного комітету мають право на отримання копій всіх документів.
8.2. Факт участі в Конкурсі означає, що всі учасники погоджуються з правилами, встановленими цим Положенням про Конкурс, а також з тим, що назва їх організації, органу самоорганізації населення, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, ініціативної групи, імена, прізвища учасників проекту, а також фото-і відео-матеріали, пов’язані з реалізацією проекту, можуть бути використані Кремінською міською радою або Конкурсним комітетом в інформаційних, рекламних та інших матеріалах спрямованих на популяризацію Конкурсу.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Кремінської
міської ради
__.02.2017 № 20/
СКЛАД
Конкурсного комітету Конкурсу міні-проектів, спрямованих на вирішення актуальних проблем місцевого розвитку територіальної громади м. Кремінна
Прокопенко Юрій Олексійович
Пилипенко Едуард Володимирович |
- міський голова м. Кремінна, голова Конкурсного комітету;
- секретар Кремінської міської ради, заступник голови Конкурсного комітету;
|
|
- , секретар Конкурсного комітету. |
Члени Конкурсного комітету:
|
- депутат Кремінської міської ради; |
|
- голова Громадської ради при виконкомі Кремінської міської ради; |
|
- голова постійної комісії Кремінської міської ради;
|
|
- депутат Кремінської міської ради;
|
|
- голова постійної комісії Кремінської міської ради; |
|
- голова постійної комісії Кремінської міської ради; |
|
- депутат Кремінської міської ради; |
|
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Кремінської
міської ради
__.02.2017 № 20/
ПЛАН – ГРАФІК
проведення Конкурсу міні-проектів, спрямованих на вирішення актуальних проблем місцевого розвитку територіальної громади м. Кремінна
№ з/п |
Заходи |
Термін |
Відповідальні виконавці |
1 |
Затвердження Конкурсної документації. |
До 10.03.2017 |
Конкурсний комітет |
2 |
Підготовка і публікація на офіційному веб-сайті Кремінської міської ради оголошення про умови Конкурсу та початок прийому проектних заяв. |
До 20.03.2017 |
Конкурсний комітет, виконком міської ради |
3 |
Підготовка і публікація в місцевих ЗМІ оголошення про умови Конкурсу та початок прийому проектних заяв. |
До 20.03.2017 |
Конкурсний комітет, виконком міської ради |
4 |
Проведення семінару для учасників конкурсу щодо вимог оформлення конкурсної заявки |
30.03.2017 |
Конкурсний комітет, виконком міської ради |
5 |
Прийом Конкурсних проектів. |
До 30.04.2017 |
Конкурсний комітет, виконком міської ради |
6 |
Робота Конкурсного комітету щодо розгляду проектів.
|
до 15.05.2017 |
Конкурсний комітет |
7. |
Засідання Конкурсного комітету по визначенню переможців Конкурсу.
|
до 17.05.2017 |
Конкурсний комітет |
8. |
Оприлюднення результатів Конкурсу.
|
до 20.05.2017 |
Конкурсний комітет |
9. |
Укладання договорів. |
до 10.06.2017 |
Переможці Конкурсу, виконком міської ради |
11. |
Реалізація проектів. |
визначається проектними заявами |
Переможці Конкурсу, виконком міської ради |
|
Презентація проектів. |
Серпень- вересень 2017 |
Переможці Конкурсу, виконком міської ради |