Наразі в Україні розроблено та створено мережу безоплатних курсів з вивчення української мови (в тому числі, дистанційних) для різних категорій осіб.
Метою даних курсів є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя шляхом формування здорового менталітету та культури народу як нації, зміцнення національної свідомості, збереження національної ідентичності.
Ефективні онлайн-та офлайн-ресурси і мобільні додатки з вивчення української мови сконцентровано на Національній платформі з вивчення української мови.
Запрошуємо всіх бажаючих, а також ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України скористатися можливістю проходження безоплатних курсів з вивчення української мови!
Міністерство економіки України спільно з UNDP організовує безкоштовний курс для ветеранів за напрямком механізованого розмінування у протимінній діяльності. У межах заходу 10–12 ветеранів матимуть можливість пройти навчання. Курс триватиме трохи менше трьох тижнів (з 2 по 18 грудня) та охопить наступні теми: 5 основоположних принципів протимінної діяльності, звільнення землі у гуманітарному розмінуванні, національні стандарти протимінної діяльності, машини для механізованого розмінування, види, принципи керування.
Навчання проходитиме в три етапи:
Навчальний курс націлений на підготовку спеціалістів з механізованого розмінування.
Кінцевий термін подачі заявки: 15.11.2024.
Детальна інформація щодо курсу, його специфіки буде надіслана на вказані електронні адреси кандидатів згодом.
Запрошуємо ветеранів, які бажають долучитися до гуманітарної місії з розмінування!
Вже понад рік триває реалізація експериментального проєкту для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни щодо навчання та підвищення кваліфікації в центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ).
Програма включає широкий спектр можливостей – від базової професійної підготовки до
Розпочався прийом заявок на участь у другій хвилі програми з навчання та працевлаштування «Разом» – проєкті для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин, який реалізує Національна енергетична компанія «Укренерго» спільно з Українським ветеранським фондом за підтримки Lobby X та Veteran Hub.
Учасники програми зможуть з нуля опанувати конкурентну професію, а відтак працевлаштуватися в НЕК «Укренерго».
Який фах можна здобути:
Українські ветерани можуть отримати державну підтримку для старту або розвитку свого бізнесу. Це суми від 250 тис. до 8 млн грн, залежно від умов програми.
Скільки коштів та на які потреби можна отримати – дивіться в інфографіці.
#зміниЄ
По районам та громадам |
Контакти структурного підрозділу з питань ветеранської політики |
Луганська область/Луганська ОВА |
0502561447, Купліванчук Алла Олександрівна, начальник відділу організації надання соціальних послуг управління соціального обслуговування й захисту населення Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації |
Сєвєродонецький район/Сєвєродонецька РВА |
0997451878, Виходцева Наталія Миколаївна, начальник відділу по роботі з пільговою категорією населення та координації надання соціальних послуг управління соціальноо захисту населення Сєвєродонецької райдержадміністрації |
Сєвєродонецький район/Сєвєродонецька МВА |
0685249584, Юрьєва Наталія Василівна, начальник відділу соціального захисту осіб пільгової категорії Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської військової адміністрації |
Сєвєродонецький район/Попаснянська МВА |
0935637316, Ткаченко Марина Геннадіївна, в.о. начальника відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я |
|
0992731256, Мірошникова Оксана Михайлівна, начальник відділу соціальної підтримки пільгових категорій громадян та осіб з інвалідністю управління соціального захисту населення Лисичанської міської військової адміністрації; 0505124264, Юрков Валерій Васильович, начальник відділу персоніфікованого обліку управління соціального захисту населення Лисичанської міської військової адміністрації |
Сєвєродонецький район/Рубіжанська МВА |
0509487925 Сириця Оксана Петрівна, начальник відділу з питань ветеранської політики та соціального обслуговування населення, управління соціального захисту населення Рубіжанської міської військової адміністрації 0501665222 Скороход Світлана Іванівна, головний спеціаліст відділу з питань ветеранської політики та соціального обслуговування населення, управління соціального захисту населення Рубіжанської міської військової адміністрації 0662634871 Козюберда Галина Григорівна, головний спеціаліст відділу з питань ветеранської політики та соціального обслуговування населення, управління соціального захисту населення Рубіжанської міської військової адміністрації |
Сєвєродонецький район/Гірська МВА |
0997027618 Зінченко Олена Миколаївна завідувач сектору ветеранської політики відділу соціального захисту населення та охорони здоров'я, 0975003794 Говор Катерина Михайлівна завідувач відділення Ветеранський простір КЗ Центр надання соціальних послуг", 0634608753 Коваленко Карина Миколаївна начальник відділу "Центр надання адміністративних послуг" |
Сєвєродонецький район/Кремінська МВА |
0997447997 – Гальченко Наталія Анатоліївна – в.о. начальника відділу по роботі з ветеранами, військовослужбовцями та членами їх родин Кремінської міської військової адміністрації; 0990919116 – Редькін Роман Сергійович – головний спеціаліст відділу по роботі з ветеранами, військовослужбовцями та членами їх родин Кремінської міської військової адміністрації. |
Подавати заявки можуть ветерани, ветеранки, дружина, чоловік, батько, мати, дитина (у тому числі усиновлена) учасника чи учасниці бойових дій, а також загиблих захисників.
До 20 тисяч гривень можна отримати на товари та обладнання для ведення власної справи. Це можуть бути ноутбуки, кавомашини, генератори тощо – будь-який товар, який необхідно придбати для вашого бізнесу.
Які документи треба подати для отримання компенсації?
Як подати заявку?
Заповніть форму: https://veteranfund.com.ua/
У Києві відбулася презентація путівника «Шлях ветерана», який насамперед покликаний спростити процес звільнення з військової служби та допомогти захисникам і захисницям адаптуватися до цивільного життя. Упорядкували посібник юристи Українського ветеранського фонду за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, а поширюватимуть через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
У заході взяли участь представники органів державної влади, міжнародних інституцій, громадських організацій, а також захисники та захисниці.
«Шлях ветерана» — універсальний довідник для тих, хто звільняється зі служби або стикається з викликами соціальної адаптації. У путівнику зібрано покрокові алгоритми дій щодо звільнення з різних причин: за станом здоров'я, віком чи після повернення з полону. У ньому є відповіді на питання про оформлення виплат та отримання соціальних гарантій для військових і членів їхніх родин.
“Сьогодні ми вже маємо значну кількість ветеранів та ветеранок, які звільняються зі служби з різних причин: через травми, поранення або сімейні обставини. Саме тому ми маємо розробляти ефективні механізми підтримки та супроводу цих людей. Одним із таких механізмів є посібник «Шлях ветерана», над яким працювала команда Українського ветеранського фонду. ТЦК та СП — перша точка входу для наших захисників та захисниць, коли вони повертаються додому, тому надзвичайно важливо спрямовувати, координувати і направляти людей на їхньому непростому шляху повернення та подальшої реінтеграції до цивільного життя”, — зазначила заступниця Міністра у справах ветеранів України Юлія Кіріллова.
Ідея створити “Шлях ветерана” зʼявилася в результаті аналізу запитів військових, ветеранів та їхніх родичів, з якими вони звертаються на Гарячу лінію кризової підтримки Українського ветеранського фонду. Про це розповів один із авторів путівника, юрист фонду та ветеран Ярослав Хоменко.
“Ми дійшли висновку, що наразі цим людям дуже не вистачає на руках підказок, які б могли направляти їх, коли виникає потреба розвʼязання їхніх правових проблем. Щоб створити путівник, ми ретельно проаналізували, які питання найбільше хвилюють наших захисників та захисниць, і акумулювали необхідну інформацію в невеличкому посібнику. Він допоможе зрозуміти, на якому етапі людина перебуває зараз, які кроки має здійснити надалі”, — пояснив юрист.
Оскільки по консультації до Українського ветеранського фонду часто звертаються родичі загиблих та зниклих безвісти захисників і захисниць, частину видання складають алгоритми дій для сімей військових, які зникли безвісти чи потрапили в полон, а також рекомендації для родичів загиблих захисників щодо отримання пільг і соціальних виплат.
“Цей путівник буде корисним не тільки для військовослужбовців, але й для їхніх родин, особливо для членів сімей бійців, які потрапили в полон чи зникли безвісти. Зазвичай родичам таких військових доводиться шукати інформацію в різних джерелах, витрачаючи на пошуки багато часу. Тому дуже важливо, що тепер ми маємо посібник, у якому систематизовано та узагальнено всі потрібні відомості”, — підкреслив начальник управління з питань реалізації соціальних гарантій Міністерства оборони України, полковник Ярослав Кілініченко.
Як йшлося під час презентації, посібник не просто спрощує для військових проходження бюрократичних процедур, а дає чіткі практичні рекомендації, які допоможуть уникнути додаткових труднощів.
Реалізувати цю важливу ініціативу вдалося завдяки підтримці Міжнародного фонду “Відродження”.
“Дуже важливо, що в нагальний момент наша інституція долучилася до підтримки захисників, захисниць та їхніх родин, що ми маємо змогу підсилити державну установу, яка працює в цьому напрямі. Думаю, що путівник «Шлях ветерана» допоможе багатьом родинам, тому дуже вдячна, що наша співпраця з Українським ветеранським фондом вдалася і її результат буде корисний ветеранам та ветеранкам”, — зауважила менеджерка програм Міжнародного фонду “Відродження” Ольга Гальченко.
Друкований путівник «Шлях ветерана» буде доступний у всіх ТЦК та СП, а його pdf-версію можна завантажити на сайті Українського ветеранського фонду.
Згідно з розпорядженням начальника Кремінської міської військової адміністрації, затверджено зміни до «Програми надання матеріальної допомоги населенню Кремінської міської територіальної громади на 2024 рік». Додано нові види матеріальної допомоги, спрямовані на підтримку військових зі статусом УБД, сімей загиблих військовослужбовців та соціально незахищених верств населення.
Для соціальної підтримки ветеранів, працівників Національної поліції та ДСНС зі статусом УБД (з 2014 року) до Дня Захисників і Захисниць України:
Ветерани хотіли б бачити державу головним провідником своєї реінтеграції, а основною її функцією вважають надання можливостей.
Про це йшлося під час презентації 3 жовтня результатів дослідження “Роль держави у соціальній реінтеграції ветеранів та ветеранок”, яке провів Український ветеранський фонд Мінветеранів.
Головна мета дослідження — всебічно дослідити, яку роль суспільство, родина, побратими та посестри відіграють у процесах повернення ветеранок та ветеранів до цивільного життя. І головне — виявити реальні виклики, перешкоди на цьому шляху, зумовлені неефективними політиками держави, та запропонувати шляхи їх подолання.
Український ветеранський фонд представив результати фокус-групового дослідження серед ветеранів та ветеранок, яке проводив у червні – вересні 2024 року, щоб з'ясувати, як держава впливає на соціальну реінтеграцію Захисників та Захисниць. Процес повернення військових до цивільного життя складний і довготривалий. Він включає відновлення після військової служби та адаптацію у соціальній, політичній та економічній сферах. А тому на цьому шляху важлива підтримка з боку державних інституцій.
На презентації дослідження обговорили, як держава виконує свої функції у процесі реінтеграції Захисниць та Захисників, чому важливо, щоб система взаємодії ветеранів та ветеранок із державою була прозорою, доступною та зрозумілою.
“Дослідження про потреби ветеранів є базою, підґрунтям, на підставі якого ми формуємо наші рішення. Це важливо як для Міністерства у справах ветеранів, так і інших стейкхолдерів, які тим чи іншим чином працюють в інтересах ветеранів. Будь-яка думка, будь-яке рішення, коли ми хочемо допомогти людині, повинно починатися з питання: чого саме потребує людина? У нашому випадку це людина, яка дуже багато пожертвувала, щоб захистити кожного з нас. Я рада, що Український ветеранський фонд послідовно проводить дослідження в царині політики, потреб ветеранів, сприйняття ветераном суспільства. Якщо подивитися на ретроспективу досліджень, які почалися у 2022 році, то це дає нам змогу побачити динаміку потреб та коригувати наші рішення. Я сподіваюсь, що якомога більше людей зможуть ознайомитися з цим дослідженням, щоб зрозуміти і підтримати наших ветеранів в цивільному житті”, — зазначила Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова під час презентації.
Аби підтримка з боку держави була ефективною, важливе вичерпне розуміння досвіду ветеранів і ветеранок, а також переваг і недоліків державних політик реінтеграції — саме на цьому сфокусоване дослідження Українського ветеранського фонду.
“Розпочинаючи роботу над цією темою, ми проаналізували наші попередні дослідження. Вони показали, що часто ветерани не розуміють ролі держави у їхній реінтеграції. Коли ми запитували, що їх не влаштовує, отримували дуже узагальнену відповідь — держава. Тож у цьому дослідженні ми прагнули з'ясувати, що в розумінні Захисників та Захисниць є держава”, — пояснила в.о. виконавчого директора Українського ветеранського фонду Юлія Кіріллова.
Відеотрансляцію пресконференці
Ознайомитися з дослідженням – https://cutt.
Український ветеранський фонд запрошує ветеранів та ветеранок взяти участь у онлайн-опитуванні про їхні актуальні потреби.
Зокрема, захисникам та захисницям пропонують розповісти, чи хотіли б вони зайнятися власною справою, якої підтримки потребують найбільше, якими державними послугами та пільгами користуються, з якими викликами стикаються, чи відчувають повагу до ветеранів з боку суспільства.
Щоб долучитися до опитування, необхідно дати відповіді на запитання в анкеті.
Опитування повністю анонімне і проводиться задля визначення думки безпосередньо ветеранів російсько-української війни щодо їхніх актуальних потреб, проблем та сприйняття у суспільстві.
Нагадаємо, що Український ветеранський фонд систематично проводить дослідження для визначення потреб ветеранів та ветеранок. Результати досліджень дають змогу краще зрозуміти, які послуги, ресурси та програми необхідно впроваджувати, є важливими для формування ефективної системи підтримки захисників та захисниць. Усі дослідження фонду – за посиланням.
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 1090 від 24 вересня 2024 р., яка спрощує процедуру призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Детальніше - на сайті Мінветеранів.
Незалежно від попереднього досвіду роботи, ветеранам пропонують навчання у сфері будівництва, в адмініструванні, продажах, фармації, комунікаціях та аграрному секторі.
Для користування сервісом необхідно:
Якщо тест набере необхідну кількість балів, вас запросять на співбесіду. Після цього — стажування і працевлаштування.
Дізнатися більше про платформу та зареєструватися на курс можна за посиланням.