Нещодавно в Україні створено мережу ліцеїв безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання.
Такі заклади працюють у Вінниці (+380985388637), Дніпрі (+380964402120), Івано-Франківську (+380679443138) та Києві (+380933541889), забезпечуючи учнів необхідною підготовкою для подальшого навчання у вищих закладах освіти сектору безпеки та оборони.
Пільгові умови до вступу до ліцеїв надаються дітям військовослужбовців, поліцейських, рятувальників та інших представників органів сектору безпеки й оборони, які загинули, зникли безвісти або отримали інвалідність під час виконання службових обов’язків. Також можливість вступу надається дітям учасників бойових дій.
Ліцеїсти перебуватимуть на повному державному забезпеченні, отримуватимуть безкоштовне п’ятиразове харчування, формений одяг, підручники та шкільне приладдя. Проживання буде організовано у комфортних кімнатах на 3-4 особи.
Під час навчання учні ознайомлюватимуться з діяльністю підрозділів Національної поліції, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Державної прикордонної служби. Велика увага приділятиметься фізичній підготовці, вивченню історії України, розвитку лідерських якостей та навичок національного спротиву.
Із переліком документів на вступ можна ознайомитись за посиланням.
Український ветеранський фонд Мінветеранів оголосив конкурс грантів «Варто: Єднання 2.0» для громадських організацій. Сума грантів на ініціативи, які допоможуть ветеранам здобути нові професійні навички та стати більш конкурентними на ринку праці, становить від 500 тисяч до 1 мільйона гривень. Учасники також зможуть претендувати на додаткове фінансування від партнера програми ІСАР Єднання в сумі від 100 тисяч до 1 млн гривень. Заявки прийматимуть до 20 лютого включно.
Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів у партнерстві з ІСАР Єднання презентував нову конкурсну програму підтримки громадських організацій «Варто: Єднання 2.0». Загалом це вже п’ятий конкурс фонду, спрямований на підтримку проєктів, що працюють для ветеранів та членів їхніх сімей, і другий — у співпраці з ІСАР Єднання, про що свідчить і його назва.
Пріоритет цьогорічної програми – навчання та перекваліфікація ветеранів і ветеранок для підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці. Такий напрям обрали невипадково. Опитування
«Для нас як для Міністерства важливе партнерство. Якісні політики і якісні послуги для ветеранів та ветеранок можливі лише через взаємодію: взаємодію держави, бізнесу, громадянського суспільства, наших партнерів. Ми також розуміємо, наскільки важливим для ветеранів є посилення їхніх економічних спроможностей. Забезпечити це можна шляхом підвищення їхньої конкурентності на ринку праці, зокрема через надання їм освітніх можливостей. І саме тому ми створюємо такі програми спільно з Українським ветеранським фондом та ІСАР Єднання, щоб посилити наших ветеранів і ветеранок, щоб надати їм ці можливості ставати самозарадними в цьому житті», — пояснила заступниця Міністра у справах ветеранів України Юлія Кіріллова.
Громадські організації, які стануть переможцями конкурсу, отримають від 500 тис. до 1 млн гривень від Українського ветеранського фонду на втілення своїх проєктів.
«З 2022 року ми вже підтримали 50 громадських об’єднань на загальну суму понад 34,3 млн гривень. Проєкти, які ці організації реалізували та продовжують впроваджувати, спрямовані на реінтеграцію ветеранів і членів їхніх сімей до активного життя, відновлення їхнього фізичного стану, надання менторської підтримки та консультацій щодо ветеранського підприємництва, а також соціальний супровід ветеранів і їхніх родин. Громадські ініціативи довели свою ефективність, і сьогодні ми запускаємо новий конкурс — «Варто: Єднання 2.0». Прийом заявок стартує вже сьогодні, 11 лютого, і триватиме до 20 лютого включно», —зазначила в.о. виконавчого директора Українського ветеранського фонду Ніна Роговець.
Додатково учасники можуть претендувати на співфінансування від ІСАР Єднання у розмірі від 100 тис. до 1 млн гривень, залежно від статті витрат. Підтримка включатиме організаційний розвиток ветеранських та проветеранських ОГС, активності спрямовані на дослідження потреб ветеранів та їхніх родин, адвокацію їхніх прав і проведення заходів із відновлення та повернення ветеранів до активного життя в громадах.
«Ми підтримуємо Мінветеранів та Український ветеранський фонд, адже ветеранська політика сьогодні є важливим чинником національної безпеки та оборони. Те, як держава опікується ветеранами, впливає на рішення багатьох піти служити чи ні. Тому ми дуже раді, що можемо зробити внесок у посилення ветеранської політики і допомогти Міністерству в його ініціативах з розвитку ветеранських організацій та надати їм додаткову підтримку. Також хочемо подякувати нашим норвезьким та шведським партнерам з Norad і Sida за те, що вони дали нам таку можливість», — підкреслила заступниця виконавчого директора ІСАР Єднання Наталія Климова.
Цей конкурс — ще одна можливість для громадських організацій втілювати ідеї, які допомагають у реінтеграції ветеранів та змінюють їхнє життя.
Детально про умови конкурсу дізнайтеся на сайті Українського ветеранського фонду: https://veteranfund.
Перший воркшоп конкурсної програми «Варто: Єднання 2.0» відбувся у четвер, 13 лютого, о 12 годині. Під час воркшопу учасники дізналися про вимоги до заповнення проєктної заявки та підготовки документів; юридичні деталі; особливості формування бюджету проєкту; як відбувається захист проєктної заявки перед експертами, а також поставили запитання фахівцям Українського ветеранського фонду.
Конкурс «Варто: Єднання 2.0» реалізується Українським ветеранським фондом спільно з ІСАР Єднання в межах проєкту «Сильне громадянське суспільство України – рушій реформ і демократії», який впроваджується ІСАР Єднання за фінансування Норвезького агентства з питань розвитку та співробітництва (Norad) та Шведського міжнародного агентства з розвитку співробітництва (Sida).
В Україні запроваджується новий формат реабілітаційної допомоги — монопослуга. Це дозволить ветеранам та всім, хто потребує відновлення, отримувати якісну реабілітаційну допомогу швидше та ближче до дому.
Відтепер фізичні терапевти, ерготерапевти та терапевти мови й мовлення зможуть надавати послуги самостійно, без обов’язкової участі у складі мультидисциплінарних команд, але у співпраці з сімейними лікарями.
Послуги будуть доступні в амбулаторних умовах, вдома у пацієнта або в громаді, де він проживає.
Це важливий крок до забезпечення безперервної реабілітації, що дозволить:
Створення амбулаторних реабілітаційних відділень у громадах – один із ключових пріоритетів у сфері охорони здоров'я на 2025 рік, визначений Президентом України.
Мінветеранів підтримує цей крок як важливий елемент для поліпшення життя ветеранів, забезпечення їхньої реабілітації та соціальної інтеграції.
Для успішної реінтеграції ветеранів та військовослужбовців у громаду було розроблено «Програму супроводу і взаємодії з ветеранами, військовослужбовцями та членами їх родин Кремінської міської територіальної громади на 2025 рік». Вона охоплює військовослужбовців, учасників бойових дій, ветеранів, членів їх сімей та сімей загиблих Захисників України.
Програма включає матеріальну допомогу:
На першому в цьому році засіданні комісії з питань надання матеріальної допомоги ветеранам, військовослужбовцям та їхнім родинам було прийнято рішення про допомогу 12 особам на загальну суму 550 000 грн.
Підтримку отримали:
Також у громаді функціонує реєстр військовослужбовців, ветеранів та їхніх родин. На сьогодні на обліку 174 військовослужбовці, 17 ветеранів, 7 дітей загиблих Захисників, 3 особи, зниклі безвісти, захисниця, звільнена з полону, 22 загиблих Героїв громади.
Окрім матеріальної допомоги, громада забезпечує психологічну підтримку ветеранів та членів їхніх сімей. Створено перелік гарячих ліній, програм психологічної допомоги та закладів реабілітації.
Робота з підтримки мешканців громади триває!
Телефон для довідок: 0958207124
Для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, та подальшого працевлаштування Луганський обласний центр зайнятості пропонує навчання учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок
Як отримати статус учасника бойових дій (УБД) добровольцям, які захищали країну в перший місяць повномасштабного вторгнення у складі добровольчих та інших військових формувань?
Алгоритм дій для отримання статусу учасника бойових дій відповідно до пункту 25 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Для кого цей алгоритм:
У цій добірці інформація, де здобути нові навички у сфері IT та інтернет-маркетингу, як скористатися можливостями державної програми протезування та багато іншого. Користуйтеся самі та розповідайте про ці можливості друзям і знайомим.
Міністерством у справах ветеранів України відповідно до Положення про Єдиний державний реєстр ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 700, 2 січня 2025 року цифровізовано послугу отримання витягу із Єдиного державного реєстру ветеранів війни (далі – ЄДРВВ) у центрах надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП).
Послуга надається автоматизовано наступним категоріям осіб:
Український ветеранський фонд, рекрутингова платформа Lobby X та ІТ-компанія SoftServe оголошують про старт набору на безплатний курс "DevOps Fundamentals" для ветеранів, ветеранок, військових, членів їхніх сімей та сімей загиблих захисників та захисниць.
У програмі курсу:
Якщо військовослужбовець перебуває на стаціонарному лікуванні або реабілітації і потребує зуболікування чи зубопротезування, він має право їх отримати і ці послуги будуть оплачуватися закладу, який надав їх за договором з НСЗУ.
Послуги можуть надаватися як в одному, так і в різних закладах охорони здоров’я та будуть оплачені НСЗУ. Жодних обмежень щодо оплати цих випадків Національна служба здоровʼя України не вводила.
Безоплатне зуболікування для захисників і захисниць – важливий елемент ветеранської політики у сфері охорони здоров’я, який спрямований на комплексне відновлення їхнього здоров’я.
Нагадаємо, у 2024 році особливості пілотного проекту із зубопротезування визначено постановою КМУ №212 від 27.02.2024.
На 2025 рік вже розроблено новий Порядок використання коштів для реалізації пілотного проекту. Наразі очікується його погодження.
Отримати медичні послуги із зубопротезування/зуболікування безоплатно військовослужбовці та ветерани можуть в закладах, які уклали договір з НСЗУ на пакет послуг пілотного проєкту «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України».
Для отримання послуги необхідне направлення лікаря-стоматолога, а також заява в довільній формі (про отримання послуги за пілотним проєктом вперше) з наданням копій документів з пред’явленням їх оригіналів:
Зауважимо, що військовослужбовці, які не перебувають у відпустці, також мають отримати скерування (направлення) від командира військової частини. А потім звернутися до лікаря, який надасть направлення для отримання відповідної послуги.
Як знайти медичний заклад з договором:
З повагою, Кремінський центр первинної медико-санітарної допомоги
Наприкінці 2024 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 1420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо використання витягу з Єдиного державного реєстру ветеранів війни для отримання пільг деякими категоріями осіб», якою внесено зміни, зокрема, до Положення про Єдиний державний реєстр ветеранів війни та до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі.
Відтепер, члени сімей полонених або зниклих безвісти ветеранів війни можуть отримати відомості з Єдиного
Відтепер родини полонених та зниклих безвісти ветеранів війни зможуть отримати відомості з Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ).
Отримавши витяг вони зможуть користуватися належними пільгами до моменту звільнення ветерана/ветеранки з полону або визнання його/її в судовому порядку безвісно відсутнім чи померлим.
Отримати витяг можна у місцевому ЦНАП, незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування).
Отримати відомості із ЄДРВВ у ЦНАП можуть:
Мінсоцполітики та Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу про державну програму протезування.
Відтепер вся актуальна інформація щодо протезування в Україні зібрана на одному ресурсі, що дозволяє легко та зручно знайти потрібні роз'яснення та матеріали.
Зокрема, є алгоритм дій, як отримати засіб реабілітації - кожен крок пояснюють в деталях. Платформу будуть постійно оновлювати і доповнювати.