Український ветеранський фонд, рекрутингова платформа Lobby X та ІТ-компанія SoftServe оголошують про старт набору на безплатний курс "DevOps Fundamentals" для ветеранів, ветеранок, військових, членів їхніх сімей та сімей загиблих захисників та захисниць.
У програмі курсу:
Якщо військовослужбовець перебуває на стаціонарному лікуванні або реабілітації і потребує зуболікування чи зубопротезування, він має право їх отримати і ці послуги будуть оплачуватися закладу, який надав їх за договором з НСЗУ.
Послуги можуть надаватися як в одному, так і в різних закладах охорони здоров’я та будуть оплачені НСЗУ. Жодних обмежень щодо оплати цих випадків Національна служба здоровʼя України не вводила.
Безоплатне зуболікування для захисників і захисниць – важливий елемент ветеранської політики у сфері охорони здоров’я, який спрямований на комплексне відновлення їхнього здоров’я.
Нагадаємо, у 2024 році особливості пілотного проекту із зубопротезування визначено постановою КМУ №212 від 27.02.2024.
На 2025 рік вже розроблено новий Порядок використання коштів для реалізації пілотного проекту. Наразі очікується його погодження.
Отримати медичні послуги із зубопротезування/зуболікування безоплатно військовослужбовці та ветерани можуть в закладах, які уклали договір з НСЗУ на пакет послуг пілотного проєкту «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України».
Для отримання послуги необхідне направлення лікаря-стоматолога, а також заява в довільній формі (про отримання послуги за пілотним проєктом вперше) з наданням копій документів з пред’явленням їх оригіналів:
Зауважимо, що військовослужбовці, які не перебувають у відпустці, також мають отримати скерування (направлення) від командира військової частини. А потім звернутися до лікаря, який надасть направлення для отримання відповідної послуги.
Як знайти медичний заклад з договором:
З повагою, Кремінський центр первинної медико-санітарної допомоги
Наприкінці 2024 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 1420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо використання витягу з Єдиного державного реєстру ветеранів війни для отримання пільг деякими категоріями осіб», якою внесено зміни, зокрема, до Положення про Єдиний державний реєстр ветеранів війни та до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі.
Відтепер, члени сімей полонених або зниклих безвісти ветеранів війни можуть отримати відомості з Єдиного
Відтепер родини полонених та зниклих безвісти ветеранів війни зможуть отримати відомості з Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ).
Отримавши витяг вони зможуть користуватися належними пільгами до моменту звільнення ветерана/ветеранки з полону або визнання його/її в судовому порядку безвісно відсутнім чи померлим.
Отримати витяг можна у місцевому ЦНАП, незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування).
Отримати відомості із ЄДРВВ у ЦНАП можуть:
Мінсоцполітики та Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу про державну програму протезування.
Відтепер вся актуальна інформація щодо протезування в Україні зібрана на одному ресурсі, що дозволяє легко та зручно знайти потрібні роз'яснення та матеріали.
Зокрема, є алгоритм дій, як отримати засіб реабілітації - кожен крок пояснюють в деталях. Платформу будуть постійно оновлювати і доповнювати.
Важливим завданням сьогодення є збереження ментального здоров’я ветеранів війни та членів їх сімей. Міністерство у справах ветеранів України пропонує особам, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам сімей таких осіб (дружина (чоловік), малолітні, неповнолітні та повнолітні діти і батьки), постраждалим учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни і членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць
України відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» реалізувати право на безоплатну психологічну допомогу.
Порядком та умовами надання психологічної допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та деяким іншим категоріям осіб, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 р. № 1338 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2023 р. № 1270) (далі – Порядок та умови) (http://surl.li/wtuksd), Мінветеранів удосконалено
спосіб організації та надання послуг із психологічної допомоги, яким передбачено трирівневу систему надання психологічної допомоги ветеранам війни та визначено механізм надання безоплатної психологічної допомоги для ветеранів та членів їх сімей.
Суб’єкти надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей регіону можуть подавати відповідний пакет документів для включення до Реєстру суб’єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей за посиланням на «Кабінет надавача» (Кабінет отримувача послуг): http://surl.li/fqqelm .
Перелік суб’єктів надання послуг, включених до Реєстру, оприлюднено на офіційному вебсайті Мінветеранів, який періодично оновлюється (http://surl.li/uyegjp).
В Україні діє проект, що полегшує отримання пільг для ветеранів та їхніх рідних. Для цього можна подати спрощену заяву онлайн без зайвої бюрократії.
Як це зробити – дивіться в інфографіці.
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка спрощує отримання державної підтримки для Захисників і Захисниць України. Після запуску сервісу діючі військовослужбовці, ветерани, члени їхніх сімей, родини загиблих Воїнів зможуть отримати 12 різних послуг через єдину заяву на порталі Дія.
«Продовжуємо створювати зручні механізми підтримки для тих, хто захищав і захищає нас на фронті! Цей крок — прорив у житті ветеранів, членів їхніх сімей та родин полеглих Захисників і Захисниць України. Завдяки спільній роботі Мінцифри, Мінветеранів, Міноборони, МОЗ, Мінсоцполітики в одному місці зібрано все, що потребують наші Воїни та їхні рідні. Не потрібно ходити по різних установах та заповнювати купи паперів. Достатньо кілька хвилин на заповнення заяви у Дії — і ви заощаджуєте години свого часу. Дякую Уряду та нашим партнерам за підтримку у реалізації ветеранської політики», — наголосила Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.
Про які послуги йдеться?
◾Статус особи з інвалідністю внаслідок війни;
◾Одноразова грошова допомога при інвалідності — фінансова компенсація за шкоду здоров'ю, отриману під час виконання бойових завдань;
◾Пенсія по інвалідності — щомісячна виплата для забезпечення гідного життя військовослужбовців, які втратили працездатність під час служби;
◾Дострокова пенсія за віком — можливість отримати пенсію раніше встановленого терміну через особливості служби та стан здоров'я;
◾Допоміжні засоби реабілітації — забезпечення технічними засобами або компенсація витрат на їх придбання для відновлення та полегшення життя;
◾Статус члена сім'ї загиблого Захисника чи Захисниці;
◾Одноразова грошова допомога — фінансова підтримка сім'ям загиблих військовослужбовців;
◾Пенсія в разі втрати годувальника — регулярні виплати сім'ям загиблих Захисників і Захисниць;
◾Соціальні послуги — комплексна підтримка членів сімей військовослужбовців та ветеранів;
◾Пільги з оплати комунальних послуг — додаткові знижки на житлово-комунальні послуги, опалення, газ, придбання твердого палива.
Отримати зазначені послуги можна буде на Єдиному порталі державних послуг Дія, подавши електронну заяву.
Слідкуйте за новинами, щоб дізнатись, коли послуга стане активною!
Комплексна послуга буде реалізована Мінцифрою спільно з Міністерством у справах ветеранів України, Міністерством оборони та Міністерством соціальної політики за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Уряду Швеції.
Важлива інформація для тих, хто захищає нашу країну. У центрі зайнятості зібрали корисні ресурси та посилання, які можуть бути вам корисними:
•Реєстрація в службі зайнятості
Реєстрація в службі зайнятості дозволяє отримати доступ до різноманітних програм підтримки та допомоги. Перейдіть за посиланням, щоб дізнатися більше: https://is.gd/tQD8v1
•Грант на створення або розвиток власної справи
Якщо ви маєте ідею для власного бізнесу або хочете розвинути існуючий, ви можете отримати грант. Дізнайтеся більше про умови та процес подачі заявки: https://is.gd/eUYvrX
•Грант для ветеранів та другого з подружжя
Ветерани та їхні сім'ї можуть отримати грант на різні потреби. Перейдіть за посиланням, щоб дізнатися більше про цю можливість: https://is.gd/o9O9Jc
•Ваучер на навчання
Отримайте ваучер на навчання, який допоможе вам здобути нові знання та навички. Дізнайтеся більше про умови та процес подачі заявки: https://is.gd/K0BizF
•Безкоштовне навчання новій професії/освітній програмі в закладах освіти служби зайнятості
Ви можете безкоштовно навчитися нової професії або пройти освітню програму в закладах освіти служби зайнятості. Перейдіть за посиланням, щоб дізнатися більше: https://is.gd/peoFUQ
•Компенсація витрат роботодавцям за працевлаштування ветеранів
Роботодавці можуть отримати компенсацію витрат за працевлаштування ветеранів. Дізнайтеся більше про умови та процес подачі заявки: https://is.gd/xyMFE5
•Пошук вакансій
Шукаєте роботу? Перейдіть за посиланням, щоб знайти актуальні вакансії: https://is.gd/jrIRaN
Звертайтесь до фахівців центру зайнятості за номерами гарячих ліній 098-875-48-95, 099-491-20-86 або пройдіть за посиланням для мешканців Луганщини: http://surl.li/invaz, для роботодавців та підприємців Луганщини: http://surl.li/ioarc
Компанія «Грузар» реалізовує соціальний проєкт, спрямований на допомогу постраждалим від російської агресії.
Так, пропонується безкоштовне перевезення вантажу в межах України, який не більше 10 метрів кубічних і не важче 1000 кілограмів.
Скористатися вказаною пропозицією можуть українці, які мають офіційний статус внутрішньо переміщеної особи або учасника бойових дій.
Для цього зазначеним категоріям громадян необхідно заповнити онлайн-анкету на сайті компанії та очікувати зворотного зв’язку.
У 2024–2025 роках планується надати допомогу близько 3000 сімей. У разі великої кількості заявок у першу чергу допомога надаватиметься найбільш нужденним сім’ям.
Звернутися по допомогу в заповненні анкети, а також з іншими питаннями можна за номером підтримки: (093) 990-18-91 (з понеділка до п’ятниці з 10:00 до 18:00).
Наразі в Україні розроблено та створено мережу безоплатних курсів з вивчення української мови (в тому числі, дистанційних) для різних категорій осіб.
Метою даних курсів є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя шляхом формування здорового менталітету та культури народу як нації, зміцнення національної свідомості, збереження національної ідентичності.
Ефективні онлайн-та офлайн-ресурси і мобільні додатки з вивчення української мови сконцентровано на Національній платформі з вивчення української мови.
Запрошуємо всіх бажаючих, а також ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України скористатися можливістю проходження безоплатних курсів з вивчення української мови!
Міністерство економіки України спільно з UNDP організовує безкоштовний курс для ветеранів за напрямком механізованого розмінування у протимінній діяльності. У межах заходу 10–12 ветеранів матимуть можливість пройти навчання. Курс триватиме трохи менше трьох тижнів (з 2 по 18 грудня) та охопить наступні теми: 5 основоположних принципів протимінної діяльності, звільнення землі у гуманітарному розмінуванні, національні стандарти протимінної діяльності, машини для механізованого розмінування, види, принципи керування.
Навчання проходитиме в три етапи:
Навчальний курс націлений на підготовку спеціалістів з механізованого розмінування.
Кінцевий термін подачі заявки: 15.11.2024.
Детальна інформація щодо курсу, його специфіки буде надіслана на вказані електронні адреси кандидатів згодом.
Запрошуємо ветеранів, які бажають долучитися до гуманітарної місії з розмінування!
Вже понад рік триває реалізація експериментального проєкту для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни щодо навчання та підвищення кваліфікації в центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ).
Програма включає широкий спектр можливостей – від базової професійної підготовки до