Вибір шрифту Arial Times New Roman
Інтервал між символами (кернінг): Стандартний Середній Великий
Шановні педагоги Кремінської громади!
Від щирого серця вітаємо вас з Днем працівників освіти! Вже третій рік поспіль ви продовжуєте нести світло знань, попри всі виклики війни, дистанційного навчання та невизначеності. Ви стоїте на передовій не тільки освіти, а й суспільства, формуючи майбутнє покоління, яке зможе розбудувати нашу країну.
Ваша мужність, витримка та відданість своїй справі є справжнім прикладом для всіх нас. Навіть в умовах постійного стресу та нестабільності ви залишаєтеся на варті освіти, допомагаючи дітям здобувати нові знання та надихаючи їх мріяти про краще майбутнє.
Бажаємо вам сил, здоров'я та незламної віри у своїх учнів. Нехай ваша праця завжди буде оцінена належним чином, а ваші зусилля подарують процвітання нашій громаді та всій країні!
З найкращими побажаннями,
Кремінська міська військова адміністрація, вдячні креміняни
Дорогі воїни територіальної оборони України!
Щиро вітаємо з Днем територіальної оборони! Сьогодні ми висловлюємо свою безмежну повагу до кожного, хто з перших днів повномасштабної війни, без вагань і сумнівів, став на захист рідної землі. Ви — люди різного віку і різних професій, найчастіше без військової підготовки - взяли до рук зброю, об'єднавшись в єдину міць для оборони України. Ваша рішучість і самовідданість стали однією з головних опор нашої країни у ці важкі часи.
Воїни ТРО неодноразово доводили свою незламність та ефективність на полі бою, і ми пишаємося кожним з вас!
Дякуємо за вашу мужність, силу духу та вірність Україні. Нехай вас оберігає доля і завжди супроводжує вдача. Бажаємо здоров'я, сили та віри у краще майбутнє!
Схиляємо голови перед пам'яттю Героїв, які віддали свої життя за Україну.
Разом - до перемоги!
Слава Україні!
3 жовтня 2024 року відбувся урочистий онлайн-захід, присвячений Дню працівників освіти. Попри всі виклики, з якими зіштовхнулася країна під час війни, громада вшанувала працю тих, хто формує майбутнє нації, – освітян. Захід розпочався зі слів подяки не лише педагогам, але й усім, хто бореться за мир та майбутнє України: Захисникам і Захисницям, волонтерам, енергетикам, медикам та іншим працівникам тилу, що роблять можливим подальший розвиток освіти.
Після хвилини мовчання в пам'ять про тих, хто віддав своє життя за свободу країни, пролунали слова привітання від начальника Кремінської міської військової адміністрації Олександра Євгеновича Дунця. Він підкреслив важливу роль учителів у вихованні нових поколінь, які вчаться бути сильними, відповідальними та любити свою Батьківщину понад усе.
Звернулася до освітян присутня на заході заступниця начальника відділу моніторингу, сертифікації та контролю у Луганській області Східного міжрегіонального управління Державної служби якості освіти Жанна Шиліна.
Також подякував педагогам начальник Управління освіти, культури, молоді та спорту Кремінської МВА Олександр Кузьменко:
Департаментом економічного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності ЛОДА сформовано актуальну на жовтень інформацію про державні та міжнародні програми підтримки підприємництва, у тому числі грантову допомогу, та інші ініціативи, спрямовані на розвиток бізнесу.
Інформація стане в нагоді підприємцям, які вже розвивають бізнес та потребують допомоги, а також тим, хто тільки планує розпочати власну справу.
Із 1 по 31 жовтня відбудеться національний етап «Вікі любить пам'ятки» — найбільшого у світі фотоконкурсу об’єктів української нерухомої культурної спадщини для Вікіпедії. Цього року він відбудеться втринадцяте.
Мета конкурсу — зібрати під вільною ліцензією фото українських пам'яток — культових споруд, замків, архітектурних ансамблів, історичних будівель тощо.
Щоб узяти участь, потрібно перейти на сторінку конкурсу у Вікіпедії, створити або увійти у свій акаунт, знайти пам’ятку у конкурсних списках пам'яток і завантажити фото чи відео пам’ятки прямо з переліку, слідуючи за кроками Завантажувача.
Цього року в конкурсі рекордна кількість спеціальних номінацій — дев'ять. Уперше відбудеться спеціальна номінація «Польська спадщина». Також будуть спецномінації «Німецька спадщина», «Єврейська спадщина» (також включає караїмські пам'ятки), «Відео», «Фотоплівка», «Елементи екстер'єру», «Інтер’єри» та відзнака «Визначні місця Харкова».
Усі спеціальні номінації зазначені за посиланням.
Для документування злочинів Росії щодо знищення культурної спадщини України цьогоріч вдруге відбудеться спецномінація «Війна руйнує пам'ятки».
Станом на 4 вересня 2024 року ЮНЕСКО підтвердило пошкодження щонайменше 438 об’єктів культурної спадщини України з 24 лютого 2022 — 142 релігійних споруд, 32 музеїв, 215 будівель з історичною чи/та мистецькою цінністю, 32 пам'ятників, 13 бібліотек, 1 архіву.
Журі конкурсу визначить 10 найкращих фото пам'яток з усіх поданих, і ці світлини будуть представляти Україну та її культурну спадщину на міжнародному етапі «Вікі любить пам'ятки». Тут змагатимуться понад 50 країн світу.
У зв'язку з воєнним станом, для безпеки учасників та учасниць, а також національної безпеки, подавати можна лише фото, зроблені до 30 червня 2024 року включно. Винятком є спецномінація «Інтер'єри» — фото всередині пам’яток можуть бути зроблені будь-коли без обмежень за часом створення.
Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини розроблено опитувальник для громадян – споживачів послуги централізованого водопостачання. Результати моніторингу будуть використані при підготовці спеціальної доповіді Уповноваженого про стан додержання прав громадян на чисту та доступну воду в умовах дії правового режиму воєнного стану.
Просимо всіх небайдужих доєднатися до опитування!
Анкета доступна за посиланням: https://forms.gle/nFnAhfw6gWq8gYnD7. Також опитувальник розміщено на офіційному вебсайті Уповноваженого.
Опитування є анонімним та триватиме до 14 жовтня 2024 року (включно).
Прокурорами Кремінського відділу Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя м. Кремінна Луганської області, у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст. 111 КК України (колабораційна діяльність).
Під час досудового розслідування встановлено, що у вересні 2023 року фігурант умисно, добровільно був обраний депутатом до незаконного органу влади, створеному на тимчасово окупованій території, до так званої «ради муніципального округу Кремінського муніципального округу першого скликання», та з того часу виконує псевдо обов’язки, чим сприяє державі-агресору.
Фігуранту загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права до 15 років обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та з конфіскацією майна.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі 3 управління ГУ СБУ України в Донецькій та Луганській областях.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
За матеріалами Кремінського відділу Сєвєродонецької окружної прокуратури
У вересні 2024 року Управлінням «Центр надання адміністративних послуг» у місті Рівне було надано майже 350 консультацій громадянам щодо адміністративних послуг, зокрема з питань реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання. Крім того, 81 консультація стосувалася компенсації за зруйноване майно.
Від Державної міграційної служби України було оброблено 38 повідомлень у реєстрі територіальної громади.
Засобами відомчої інформаційної системи зареєстровано місце проживання двох осіб у Кремінській територіальній громаді.
Також видано 21 витяг про реєстрацію місця проживання і 25 витягів - про зареєстрованих осіб у житлових приміщеннях.
Актуалізацію даних у реєстрі територіальної громади було проведено для 210 осіб.
Прийнято 77 пакетів документів для отримання матеріальної допомоги на лікування та реабілітацію від мешканців громади.
Віддалені робочі місця ЦНАПу також надали численні послуги:
За процесуального керівництва прокурорів Кремінського відділу Сєвєродонецької окружної прокуратури повідомлено про підозру у колабораційній діяльності мешканцю м. Кремінна (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Слідством встановлено, що після окупації м. Кремінна підозрюваний умисно, добровільно обійняв посаду т.зв директора в псевдооргані «МУП «Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство», створеному на тимчасово окупованій території та з того часу організовує роботу так званого підприємства, постійно співрацює з окупаційною владою, чим здійснює колабораційну діяльність на тимчасово окупованій території Кремінської міської територіальної громади.
Підозрюваному загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права до 15 років обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та з можливою конфіскацією майна.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі 3 управління ГУ СБУ України в Донецькій та Луганській областях.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
За матеріалами Кремінського відділу Сєвєродонецької окружної прокуратури
Для вирішення проблемних питань щодо надання культурних послуг в регіонах, Міністерство культури та стратегічних комунікацій України проводить опитування «Якісні культурні послуги в громаді».
У Німеччині завершився чемпіонат світу з богатирського багатоборства у категорії Old School Strongman, в якому взяли участь команди з 12 країн, представляючи чотири континенти.
Спортсмен з Луганщини, Олександр Дубовий, посів четверте місце у категорії U105 Masters, що стало вагомим внеском у загальний успіх збірної. За результатами змагань українська команда виборола почесне друге місце у командному заліку.
Вітаємо нашого земляка!
Цього року українські бібліотеки працюють під девізом «Бібліотека - разом можемо більше!», наголошуючи на важливості підтримки, співпраці та єднання.
Чим бібліотека корисна сьогодні?
Кремінська бібліотека продовжує виконувати свою важливу місію – підтримувати культурний фронт та надавати доступ до знань і ресурсів. Її послуги поширюються на мешканців різних громад Луганщини при координаційних центрах підтримки ВПО, що знаходяться в Києві, Дніпрі, Львові, Рівному.
Серед бібліотечних ініціатив:
Луганський обласний центр зайнятості провів онлайн-зустріч «Компенсаційні програми від служби зайнятості роботодавцям для підтримки та розвитку бізнесу». Захід був спрямований на інформування підприємців та роботодавців Луганщини про різноманітні компенсаційні програми, які допомагають зберігати існуючі та створювати нові робочі місця.
Захід відкрив директор Луганського обласного центру зайнятості Сергій Болотський, який окреслив ситуацію на ринку праці Луганщини та можливості служби.
На зустрічі були присутні:
29-30 вересня 1941 року – дати, що стали одними з найчорніших в історії України та людства. У ці дні нацисти вчинили масове вбивство в Бабиному Яру, розстрілявши близько 34 тисяч мирних жителів, переважно єврейської національності.
Сьогодні, у 83-ті роковини цієї жахливої трагедії, ми вшановуємо пам'ять усіх, хто загинув у Бабиному Яру. Історія вкотре нагадує нам, якою ціною здобувається свобода. Україна, як і тоді, продовжує боротися з нацизмом, цього разу в іншому обличчі. Сучасна війна з росією - це продовження боротьби за те, щоб трагедії на кшталт Бабиного Яру більше ніколи не повторилися. Світ не має права заплющувати очі на беззаконня та абсолютне зло!
Ми боремося. Ми пам'ятаємо.
Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.
У медичній літературі інших країн хвороба відома як рабієс (у тварин) і гідрофобія (у людей).
Причини сказу і шляхи передавання інфекції
Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 1090 від 24 вересня 2024 р., яка спрощує процедуру призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Детальніше - на сайті Мінветеранів.
Незалежно від попереднього досвіду роботи, ветеранам пропонують навчання у сфері будівництва, в адмініструванні, продажах, фармації, комунікаціях та аграрному секторі.
Для користування сервісом необхідно:
Якщо тест набере необхідну кількість балів, вас запросять на співбесіду. Після цього — стажування і працевлаштування.
Дізнатися більше про платформу та зареєструватися на курс можна за посиланням.
Попри повномасштабну агресію рф Україна позбулася залежності від росії в ядерній галузі. Так, Компанія Енергоатом зруйнувала монополію рф та вже не залежить від російських технологій та ядерного палива з росії.
Крім того,
Луганський обласний центр зайнятості запрошує на онлайн зустріч «Компенсаційні програми від служби зайнятості роботодавцям для підтримки та розвитку бізнесу» підприємців та роботодавців Луганщини!
Під час зустрічі ви дізнаєтесь про:
Безпека експлуатації атомних електростанцій (АЕС) в Україні є найвищим пріоритетом для Національного оператора атомних електростанцій в Україні — Акціонерного товариства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».
Основною метою забезпечення безпеки АЕС є захист персоналу, населення та довкілля від неприпустимого радіаційного впливу під час експлуатації станцій.
В АТ «НАЕК «Енергоатом» приділяється особлива увага
Наші ВПО можуть взяти участь у рекрутинговому заході Представництва «The HALO Trust» в Україні.
Захід відбудеться 25 вересня об 11:00 на платформи Microsoft Teams.
Всім зареєстрованим учасникам буде надіслано запрошення для участі.
Представництво «The HALO Trust» в Україні, яке займається очищенням територій від мін та вибухонебезпечних залишків, проводить набір на навчання з подальшим працевлаштуванням на посаду демінера.
До кандидатів не висуваються вимоги щодо попереднього досвіду роботи та спеціалізованих технічних знань. Навчають спеціалістів «з нуля» відповідно до найвищих стандартів у галузі.
Мета компенсаційної програми - мотивувати роботодавців працевлаштовувати людей з інвалідністю та забезпечувати їм комфортні умови праці.
Роботодавець може отримати грошову компенсацію у сумі, що не перевищує 106,5 тис. грн - за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн - для осіб з інвалідністю ІІ групи.
Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 № 893 за посиланням.
Для посилення економіки та армії українців закликають купувати продукцію національних виробників, а виробників — маркувати свої товари логотипом «Зроблено в Україні», який з’явився у вільному доступі.
Мінекономіки пропонує виробникам маркувати свою продукцію, яку буде легко виокремити завдяки спеціальному логотипу «Зроблено в Україні». Логотип є у вільному доступі для маркування продукції, створення рекламних матеріалів тощо.
Головні умови до компаній для його використання: мати фактичні потужності виробництва на території України, не вести діяльність на території держави-агресора й Білорусі та не перебувати під санкціями.
Ознайомитися з матеріалами, завантажити логотип, наліпки для маркування, брендбук з їх використання вже можна за посиланнями:
Коли потрібно відвідувати центр зайнятості зареєстрованому безробітному?
Не рідше ніж один раз на 30 календарних днів.
Точну дату відвідування центру зайнятості встановлює кар’єрний радник за погодженням із зареєстрованим безробітним. Вона може бути відстрочена більш як на 30 календарних днів у випадках подання:
Геморагічна гарячка Західного Нілу — це вірусна хвороба, що найчастіше передається через укуси комарів. Вона може викликати лихоманку та висипання на шкірі, а в тяжких випадках — запалення мозку та його оболонок. Найчастіше хворіють на гарячку Західного Нілу влітку та восени.
Як передається ця екзотична хвороба?