Фейсбук-сторінка Кремінської міської ВА

Національна веб-платформа центрів надання адміністративних послуг

Асоціація міст України

Пульс - онлайн платформа для збору відгуку від бізнесу про взаємодію з державою

Четвер, 21 листопада 2024 16:47

2024/632. Про затвердження Програми розвитку та підтримки надання медичної допомоги на первинному рівні на 2025 рік

КРЕМІНСЬКА МІСЬКА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
СЄВЄРОДОНЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

21 листопада 2024 року

Кремінна

№01-08/632

Про затвердження Програми розвитку
та підтримки надання медичної допомоги
на первинному рівні на 2025 рік

 

Керуючись ст. ст. 4, 10, 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII, ст. 18 Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» від 23.03.2000 № 1602-III, постановою Верховної Ради України від 01.07.2022 № 2333-ІХ «Про здійснення начальниками Кремінської і Рубіжанської міських військових адміністрацій Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»
зобов’язую: 

  1. Затвердити Програму розвитку та підтримки надання медичної допомоги на первинному рівні на 2025 рік (далі – Програма), що додається.
  2. Визначити Кремінську міську військову адміністрацію головним розпорядником Програми.
  3. Визначити Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Кремінської міської ради» відповідальним виконавцем заходів Програми.
  4. Відділу з питань кадрової, організаційної роботи, документообігу та контролю Кремінської міської військовій адміністрації та Комунальному некомерційному підприємству «Центр первинної медико-санітарної допомоги Кремінської міської ради» забезпечити оприлюднення даного розпорядження у встановленому законом порядку та розміщення інформації про хід виконання заходів Програми на офіційному веб - сайті Кремінської міської військової адміністрації.
  5. Виконавцю заходів Програми забезпечити використання виділених кошторисних призначень та щоквартально надавати відповідні звіти до фінансового управління Кремінської міської військової адміністрації.
  6. Обсяг фінансування заходів Програми визначається на відповідний період виходячи з фінансового ресурсу бюджету Кремінської міської територіальної громади.
  7. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.

Начальник військової адміністрації                       Олександр ДУНЕЦЬ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження начальника
військової адміністрації
від 21.11. 202401-08/632

 

П Р О Г Р А М А
розвитку та підтримки
надання медичної допомоги на первинному рівні
на 2025 рік

 

2024

 

 

  1. ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

 

1.

Назва Програми

Програма розвитку та підтримки надання медичної допомоги на первинному рівні на 2025 рік

2.

Ініціатор розроблення Програми

Кремінська міська військова адміністрація

3.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми

Бюджетний Кодекс України від 18.07.2010 № 2456-VІ

4.

Головний розробник Програми

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Кремінської міської ради»

5.

Співрозробники

Відділ економіки, торгівлі та регуляторної діяльності Кремінської МВА

6.

Відповідальний виконавець Програми

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Кремінської міської ради»

7.

Співвиконавці Програми

-

8.

Термін реалізації Програми

2025 рік

9.

Мета Програми

Реалізація державної політики у сфері охорони здоров’я, що передбачає проведення заходів, спрямованих на забезпечення населення доступною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою

10.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього:

4089,606 тис.грн.

 

в тому числі:
- коштів місцевого бюджету;
- коштів державного бюджету;
- інші кошти незаборонені законодавством України


4089,606 тис.грн.
-
-

11.

Очікувані результати виконання Програми

Розвиток інфраструктури первинної медичної допомоги, забезпечення структурних підрозділів ЦПМСД необхідним для роботи медичним обладнанням;
-створення умов для професійного росту лікарів та молодших спеціалістів з медичною освітою, залучення лікарів-молодих спеціалістів до роботи в амбулаторіях;
-стале функціонування електронної системи eHealth та впровадження в роботу закладу електронних медичних карт, рецептів та лікарняного листка

12.

Ключові показники ефективності виконання Програми

Поліпшення медичної допомоги вразливим верствам населення громади; забезпечення населення ефективними, безпечними і якісними лікарськими засобами та виробами медичного призначення. зниження рівня захворюваності та смертності від найпоширеніших хвороб.

 

  1. Опис проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма.

Громадяни України незалежно від місця проживання мають право на отримання в усіх лікувально-профілактичних закладах системи охорони здоров’я гарантований рівень медичної допомоги, який визначений наказом МОЗ України від 19.03.2018 № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги», Законом України від 17 листопада 2020 року № 1009-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій».

         Основними проблемами первинної ланки охорони здоров’я є:

  • низька середня тривалість життя;
  • висока передчасна смертність;
  • значний рівень поширення захворюваності серцево-судинних захворювань; онкологічних захворювань, ВІЛ/СНІДу, туберкульозу;
  • значна малюкова смертність;
  • збільшення кількості осіб, які вживають алкоголь, наркотики, тютюно-паління;
  • недостатнє забезпечення медичним обладнанням та медичним інструментарієм;
  • надання психологічної підтримки особам, що постраждали внаслідок збройної агресії РФ.

На території Кремінської територіальної громади функціонувало 5 лікарських амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та 4 фельдшерських пунктів. З 01.12.2023 року створений новий структурний підрозділ - Кремінська міська лікарська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини №5, адреса - Рівненська обл., м. Рівне, вул. Володимира Стельмаха, 18-М. Загальною проблемою для міських, сільських закладів охорони здоров′я є низька матеріально-технічна база, що не відповідає табелю оснащення, затвердженого наказом МОЗ України № 2857 від 10.12.2020 року.

Територія Кремінської міської територіальної громади Луганської області, на якій розташовується КНП «Центр ПМСД Кремінської міськради», тимчасово окупована військами Російської Федерації з 18.04.2022 року, а також включена до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією станом на 14 серпня 2024 року. Відбувається значна руйнація будівель амбулаторій, ФАПів внаслідок бойових дій.

Відповідно до розпорядження начальника Кремінської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області №01-01/51 від 25.07.2022, тимчасове місцезнаходження закладу на час дії правового режиму воєнного стану визначено за адресою: 33016, Рівненська обл., м. Рівне, вул. Фабрична, будинок 20. У зв’язку з тим, що зв'язок з окупованою територією відсутній, наразі КНП «Центр ПМСД Кремінської міськради» працює силами працівників, які виїхали з Кремінської міської територіальної громади на підконтрольну Україні територію, і надають первинну медичну допомогу населенню у дистанційному режимі.

Станом на 01.08.2024 року працює 23 працівника, з них: чоловіків - 6 осіб, жінок – 17 осіб. Лікарями підприємства переукладено угоди з населенням по 5 амбулаторії 2519 осіб: 2270 - дорослого населення, 249 - дитячого населення. З загальної чисельності пацієнтів, з якими укладено угоди - 1362 жіночої статі та 1157 чоловічої статі.

Медичну допомогу на первинному рівні населення ВПО Кремінської міської територіальної громади має можливість отримати на гуманітарних ХАБах у кількості: м. Київ – 4725 осіб, м. Дніпро – 2198 осіб , м. Рівне - 2331 особа, м. Андрушівка - 199 осіб.

         Після деокупації території та повернення населення Кремінської територіальної громади до покинутого місця проживання, КНП «Центр ПМСД Кремінської міськради» зможе надати необхідну медичну допомогу на первинному рівні за зареєстрованим місцем знаходження медичного закладу: Луганська обл., м. Кремінна, вул. Побєди 1А в повному обсязі.

Також буде потреба відновлення: 5 - амбулаторій, 4 - ФПів, які постраждали в наслідок бойових дій. Потрібно буде провести відновлювальні роботи: поточний ремонт, реконструкція, капітальний ремонт будівель. Уточнення виконання робіт можливе тільки після деокупації, обстеження будівель, складання дефектного акту.

 

  1. Мета програми.

Метою Програми розвитку та підтримки надання медичної допомоги на первинному рівні на 2025 рік (надалі – Програма) є реалізація державної політики у сфері охорони здоров’я, що передбачає проведення заходів, спрямованих на забезпечення населення доступною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою.

Програма розроблена відповідно Конституції України від 28.06.1996 № 254/96-ВР із змінами, Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров'я ” від 19.11.1992 № 2801-XII, Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI із змінами, наказу МФУ від 20.09.2017 року № 793 «Про затвердження складових програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів» із змінами.

 

Основні завдання Програми на 2025 рік:

  • забезпечення рівня охоплення дітей профілактичними щепленнями відповідно до календаря щеплень не нижче 95%;
  • реалізація державної політики у сфері охорони здоров’я за програмою «Доступні ліки», що найбільше впливають на показники смертності, або відчутно погіршують життя людини;
  • придбання медичного обладнання та медичного інструментарію;
  • продовження реконструкції ЛПЗ міської територіальної громади;
  • покращення медико-соціальної допомоги інвалідам, ветеранам війни та праці;
  • участь в інвестиційних проектах;
  • забезпечення виконання заходів виконання державних, міських цільових програм;
  • упорядкування штатів підприємства, забезпечення діяльності підприємства у межах затвердженого фінансового плану з дотриманням вимог діючого законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу і статутних завдань;
  • дотримання режиму економії, ефективне використання коштів місцевих бюджетів та інших коштів, не заборонених чинним законодавством;
  • сумлінне відношення до виконання своїх функціональних обов’язків, дотримання в роботі вимог чинного законодавства, Правил внутрішнього трудового розпорядку та забезпечення відсутності порушень трудової дисципліни.

 

  1. Аналіз факторів впливу на проблему та ресурсне забезпечення реалізації програми (SWOT- аналіз).

Сильні сторони (S)

Слабкі сторони (W)

- Мережа закладів охорони здоров’я, наближена до пацієнтів.
- Наявність автотранспорту. - Комунікативні навички персоналу у недопущенні конфліктів. - Впроваджено МІС та АРМ, мережу інтернет.
- Територіальна наближеність до ЗОЗ вторинного рівня. - 100% забезпеченість персоналом. - Наявні кошти для створення механізму фінансової мотивації. - Забезпечення післядипломної освіти.

- 34 % лікарів первинної ланки – перед пенсійного та пенсійного віку.
- Досить невтішний стан приміщень амбулаторій та фельдшерських пунктів.
 - Незабезпеченість ЛПЗ обладнанням відповідно до табелю оснащення.
 - Відсутня фінансова система мотивації - Неможливість забезпечення виконання протоколів і стандартів надання медичної допомоги через недостатнє фінансування .

Можливості (O)

Загрози (T)

- Активна позиція і зацікавленість в розвитку медицини місцевої влади.
- Наявна єдина інформаційна система в місті.
- Високий рівень пільгового забезпечення мешканців району медикаментами за державною програмою «Доступні ліки». - Потужна підтримка міської влади.

- Конкуренція з боку ФОПів.
- Частина населення залишається пасивна до вибору лікаря. - Недостатнє фінансування заходів Програми.

 

  1. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, заходи по досягненню мети Програми.

Медична допомога жителям громади є доступною. Проте є проблеми, які накопичувалися роками і потребують невідкладного вирішення шляхом додаткового фінансування з бюджету територіальної громади.

Оптимальним варіантом розв’язання проблем є:

  • подальший розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини;
  • удосконалення матеріально-технічної бази охорони здоров’я відповідно до світових стандартів, запровадження правових, економічних, управлінських механізмів, забезпечення конституційних прав громадян на охорону здоров’я;
  • залучення засобів масової інформації, навчальних закладів та громадських організацій до більш широкого інформування населення з питань профілактики, раннього виявлення та ефективного лікування захворювань;
  • поліпшення медичної допомоги вразливим верствам населення та жителям громади; забезпечення населення ефективними, безпечними і якісними лікарськими засобами та виробами медичного призначення;
  • поліпшення стану здоров’я всіх верств населення, зниження рівня захворюваності, інвалідності, смертності, продовження активного довголіття і тривалості життя;
  • підвищення ефективності використання наявних кадрових, фінансових та матеріальних ресурсів охорони здоров’я;
  • створення сучасної системи інформаційного забезпечення у сфері охорони здоров’я;
  • удосконалення інноваційної політики в сфері охорони здоров’я;
  • впровадження системи персоніфікованого електронного реєстру громадян та сучасних інформаційних і телемедичних технологій в діяльності первинної медико-санітарної допомоги.

Програма розрахована на реалізацію заходів протягом 2025 року.

Реалізація Програми направлена на реалізацію державної політики у сфері охорони здоров’я, що передбачає проведення заходів, спрямованих на забезпечення населення доступною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою за допомогою залучення коштів бюджетів територіальних громад та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України

 

  1. Очікувані результати виконання Програми.

Очікуваними результатами Програми є:

- забезпечення оплати праці всіх медичних працівників первинної ланки у відповідності до діючого законодавства;

- розвиток інфраструктури первинної медичної допомоги, забезпечення структурних підрозділів ЦПМСД необхідним для роботи медичним обладнанням, інвентарем, лікарськими засобами, паливно-мастильними матеріалами та іншими витратними матеріалами;

- створення умов для професійного росту лікарів та молодших спеціалістів з медичною освітою, залучення лікарів-молодих спеціалістів до роботи в амбулаторіях;

- стале функціонування електронної системи eHealth та впровадження в роботу закладу електронних медичних карт, рецептів та лікарняного листка;

- зниження рівня захворюваності та смертності від найпоширеніших хвороб.


  1. Обсяги та джерела фінансування Програми.

Фінансування програми відбувається в межах коштів, передбачених в бюджеті Кремінської міської територіальної громади, за наявності фінансового ресурсу, та за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством. Ресурсне забезпечення Програми наведене в додатку 1.

 

  1. Координація та контроль за ходом виконанням програми.

Координація та контроль за ходом виконання Програми покладаються на комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Кремінської міської ради», який звітує начальнику Кремінської міської військової адміністрації не пізніше 45 днів, після закінчення бюджетного року.

 

Заступник начальника військової
адміністрації з житлово-комунальних
та соціальних питань                                                Наталя МАКОГОН

Read 44 times

Main Menu

Kremins'ka TG