Кремінська міська рада
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ № 80
від 29 березня 2017 р.
м. Кремінна
Про затвердження Положення про
постійно діючу адміністративну комісію
при виконавчому комітеті міської ради та
затвердження складу комісії
Керуючись ст. 6 Положення «Про адміністративні комісії України», ст. 40,52,59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Кремінської міської ради
ВИРІШИВ:
1. Затвердити Положення про постійно діючу адміністративну комісію при виконавчому комітеті Кремінської міської ради.
Додаток – 4 арк.
2. Затвердити склад постійно діючої адміністративної комісії при виконавчому комітеті Кремінської міської ради:
- Дзивульський Г.А. – перший заступник міського голови, голова комісії;
- Ковальов Олег Володимирович – головний спеціаліст з юридичних питань апарату виконкому міської ради, секретар комісії;
члени комісії:
- Фещенко О.В. – керівник комунального підприємства «КРЕМІННА – КОМУНСЕРВІС»;
- Макарчук Дмитро Павлович – керівник Кремінського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства;
- Білянська Ольга Петрівна - технік відділу по роботі з побутовими споживачами Кремінського РЕМ;
- Лебедєв Сергій Павлинович – голова правління ОСББ «Затишок Кремінної»;
- Борщук Юліана Григорівна - начальник відділу підприємництва та торгівлі Кремінської райдержадміністрації;
- Когут Роман Анатолійович - заступник начальника Кремінського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області;
- Гнилицький Константин Олексійович - майстер служби обліку за природним газом Кремінської дільниці РУЕГГ.
3. Рішення виконкому Кремінської міської ради від 27.02.2013 № 55 «Про затвердження складу, графіку, порядку і режиму засідань адміністративної комісії» зі змінами вважати таким, що втратило чинність.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови Дзивульского Георгія Анатолійовича
Міський голова Ю.О. Прокопенко
Додаток
до рішення виконавчого комітету Кремінської міської ради
від 29 березня 2017 року № 80
Положення
про постійно діючу адміністративну комісію
при виконавчому комітеті Кремінської міської ради
1. Загальні положення
1.1. Адміністративна комісія - це колегіальний орган, який утворюється при виконавчому комітеті міської ради для розгляду і вирішення справ про адміністративні правопорушення, за винятком справ, віднесених Кодексом України про адміністративні правопорушення до відання інших органів (посадових осіб).
1.2. Порядок створення і склад адміністративної комісії, порядок розгляду нею справ про адміністративні правопорушення визначається чинним законодавством та Положенням про адміністративну комісію при виконавчому комітеті Кремінської міської ради.
2. Завдання адміністративної комісії, порядок її утворення і діяльності
2.1. Завданням адміністративної комісії є розгляд справ про адміністративні правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання законів України, чесного ставлення до державного і громадського обов’язку, поваги до прав, честі й гідності громадян, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самими правопорушниками, так і іншими особами.
Адміністративна комісія забезпечує своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законодавством, виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
2.2. Адміністративна комісія утворюється при виконавчому комітеті міської ради.
2.3. Адміністративна комісія у своїй діяльності відповідальна перед виконавчим комітетом та йому підзвітна. Виконавчий комітет міської ради може проводити зміни в складі адмінкомісії.
2.4. Адмінкомісія діє в складі голови (заступник міського голови), відповідального секретаря і не менш як п’яти членів комісії. Число членів комісії встановлюється залежно від обсягу роботи комісії органом, який утворює комісію.
До складу адмінкомісії входять депутати міської ради, представники громадських організацій, органів виконавчої влади, установ і організацій незалежно від форм власності.
До складу адмінкомісії не можуть входити представники державних органів, службові особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, а також працівники прокуратури, суду і адвокатури.
Для здійснення поточної роботи і контролю за виконанням постанов комісії в адмінкомісії при виконкомі є посада відповідального секретаря комісії.
2.5. Адмінкомісія в своїй діяльності спирається на широкий актив громадськості.
Адміністративна комісія в усіх питаннях, віднесених до її компетенції, взаємодіє з постійними комісіями міської ради та комісіями утворюваними при виконавчому комітеті ради.
2.6. Адміністративна комісія у своїй діяльності керується цим Положенням, Законами України «Про доступ до публічної інформації», «Про захист персональних даних», Кодексом України «Про адміністративні правопорушення», Конституцією України, а також рішенням облдержадміністрації, міської ради та виконавчого комітету, за порушення яких передбачається адміністративна відповідальність.
2.7. Адмінкомісія організовує облік розглянутих справ про адміністративні правопорушення, узагальнює практику розгляду цих справ у межах міста.
Адмінкомісія, встановивши при розгляді конкретних справ або в результаті узагальнення практики їх розгляду причини та умови, що сприяли вчиненню адміністративних правопорушень вносить у відповідний державний орган, громадську організацію або службовій особі пропозиції про вжиття заходів щодо усунення цих причин та умов.
Не пізніш як у місячний строк по пропозиції має бути вжито необхідних заходів і про результати повідомлено адміністративну комісію, що внесла пропозицію.
2.8. Діловодство в справах, що розглядаються адміністративна комісією, ведеться відповідно до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Порядок реєстрації та зберігання справ, зразки форм документів, необхідних для роботи адмінкомісії затверджуються виконавчим комітетом міської ради.
2.9. Справа, що заводиться адміністративною комісією, повинна містити протокол про адміністративне правопорушення, протокол засідання і постанову комісії, дані про сповіщення комісії, вручення або надіслання постанови особі щодо якої її винесено, відмітки про звернення до виконання постанови, хід і результати її виконання та інші документи у цій справі.
2.10. Голова адміністративної комісії, а під час його відсутності секретар адміністративної комісії:
- керує роботою комісії, несе відповідальність за виконання покладених на комісію завдань;
- головує на засіданнях комісії;
- забезпечує регулярне проведення засідань комісії, визначає коло питань, що підлягають розгляду на черговому засіданні;
- вживає заходів щодо підвищення рівня правової культури і правової підготовки членів адміністративної комісії;
- підписує протокол і постанову комісії по справі про адміністративні правопорушення.
2.11. Відповідальний секретар адміністративної комісії:
- заводить по кожному протоколу про адміністративне правопорушення справу, реєструє її та веде журнал обліку;
- здійснює підготовку до розгляду справ про адміністративне правопорушення, надсилає повідомлення про час та місце проведення адмінкомісії особам, на яких складено протокол, веде їх реєстрацію;
- вирішує організаційні питання проведення засідань комісії, веде прийом громадян по роз’ясненню здійснених правопорушень за статтями адміністративного кодексу України;
- веде по справах, що розглядаються комісією, протоколи засідань комісії;
- разом з головою комісії підписує протокол і постанову комісії по справі про адміністративні правопорушення;
- звертає до виконання постанови про накладання адміністративного стягнення і контролює їх виконання;
- звертається до управління юстиції для примусового стягнення штрафу;
- веде діловодство комісії, облік розглянутих справ про адміністративні правопорушення, забезпечує схоронність цих справ, відповідальна за наявність бланків постанов, повідомлень;
- у разі відсутності секретаря адміністративної комісії (відпустка, відрядження, хвороба) комісія приймає рішення про покладання виконанню обов’язків секретаря на одного з членів комісії;
2.12. Технічне обслуговування та матеріально-технічне забезпечення адміністративної комісії покладається на виконавчий комітет міської ради.
Адміністративна комісія користується штампом та печаткою виконавчого комітету Кремінської міської ради.
3. Порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення
3.1. Адміністративна комісія розглядає справи про адміністративні правопорушення, зазначені в статті 218 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
3.2. Підставою для розгляду адміністративною комісією справи є протокол про адміністративне порушення, складений у встановленому порядку уповноваженою на те службовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності відповідно до статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
3.3. Адміністративна комісія розглядає справи на засіданнях. Засідання комісії є правомочним при наявності не менш як половини загального складу комісії.
3.4. Справи про адміністративні правопорушення розглядаються адміністративною комісією за місцем проживання порушника, відповідно до статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
3.5. Адміністративна комісія розглядає справи в місячний строк з дня одержання протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
3.6. Справи розглядаються відкрито. З метою підвищення виховної і запобіжної ролі провадження в справах про адміністративні правопорушення, такі справи можуть розглядатися на виїзних засіданнях комісії.
3.7. Справа розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
3.8. При підготовці до розгляду справи відповідальний секретар адміністративної комісії вирішує такі питання:
- Чи належить до компетенції адміністративної комісії розгляд даної справи.
- Чи правильно складено протокол та інші матеріали справи.
- Чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
- Чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
3.9. Розгляд справи розпочинається з оголошення складу адміністративної комісії, яка розглядає дану справу.
Головуючий на засіданні адміністративної комісії оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, відповідно до статей 268-274 Кодексу України про адміністративні правопорушення, їх права і обов’язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення
На засіданні заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання.
3.10. Адміністративна комісія при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язана з’ясувати:
- чи було вчинено адміністративне правопорушення;
- чи винна дана особа в його вчиненні;
- чи підлягає вона адміністративній відповідальності;
- чи є обставини, що пом’якшують або обтяжують відповідальність;
- інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
3.11. При розгляді кожної справи про адміністративне правопорушення секретарем адміністративної комісії ведеться протокол, в якому зазначається:
- дата і місце засідання;
- найменування і склад комісії;
- зміст справи, що розглядається;
- відомості про явку осіб, які беруть участь у справі;
- пояснення осіб, які беруть участь у розгляді справи, їх клопотання і результати їх розгляду;
- документи і речові докази, досліджені при розгляді справи;
- відомості про оголошення прийнятої постанови і роз’яснення порядку та строків її оскарження.
Протокол засідання адміністративної комісії підписується головуючим на засіданні і відповідальним секретарем.
3.12. По справі про адміністративне правопорушення адміністративна комісія виносить одну з таких постанов:
- про накладення адміністративного стягнення;
- про закриття справи.
3.13. За вчинення правопорушень адміністративна комісія може застосувати такі адміністративні стягнення:
- попередження;
- штраф;
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення адміністративна комісія накладає його в межах установлених відповідною статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення та іншими актами, які передбачають відповідальність за адміністративні правопорушення. При накладенні стягнення адміністративна комісія враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують або обтяжують відповідальність.
Якщо одночасно розглядаються дві або більше справ про вчинення однією особою кількох порушень, адміністративна комісія накладає стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – два місяці з дня його виявлення.
3.14. Постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, а також при наявності обставин, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення, зазначених у статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
3.15. Постанова комісії повинна містити:
- найменування адміністративної комісії, яка винесла постанову;
- дату розгляду справи;
- відомості про особу щодо якої розглядається справа;
- викладення обставин, встановлених при розгляді справи;
- зазначення нормативного акту, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення;
- прийняте по справі рішення.
Постанова адміністративної комісії приймається простою більшістю голосів членів комісії, присутніх на засіданні.
Постанова підписується головуючим на засіданні і відповідальним секретарем адмінкомісії.
3.16. Постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається особі щодо якої її винесено.
Копія постанови в той же строк вручається або висилається потерпілому.
Копія постанови вручається під підпис. В разі, якщо копія постанови висилається, про це робиться відповідна відмітка у справі.
3.17. Постанова адмінкомісії може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою щодо якої її винесено, а також потерпілим у виконавчому комітеті при якому перебуває комісія, або в районному суді. У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк адміністративною комісією за заявою особи щодо якої винесено постанову, може бути поновлено. Постанову адміністративної комісії може бути опротестовано прокурором.
3.18. У разі надходження скарги або протесту на постанову, адміністративна комісія протягом трьох діб надсилає скаргу разом зі справою в орган, де оскаржується постанова.
3.19. Подання у встановлений строк скарги на постанову за винятком постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження, а також принесення прокурором протесту зупиняє виконання постанови до розгляду скарги або протесту.
3.20. Постанова адміністративної комісії про накладення адміністративного стягнення є обов’язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, службовими особами і громадянами.
3.21. Постанова адміністративної комісії про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню відповідно до правил, встановлених Кодексом України про адміністративні правопорушення.
3.22. На підставі документа, що свідчить про виконання постанови, відповідальний секретар адміністративної комісії робить на постанові відповідну позначку.
Перший заступник міського голови Г.А. Дзивульський
Секретар виконкому О.Ю. Літвін