View settings

Розмір літер:
Кольори сайту
Зображення

Параметри

[ Звичайна версія сайту ]
Вівторок, 17 вересня 2019 08:15

11 вересня 2019 року

На початку липня Уряд виділив територіальним громадам 2,5 млрд грн на реалізацію соціально-важливих проектів - на будівництво та ремонт шкіл і дитячих садків, ремонт та благоустрій вулиць, влаштування водогонів, насосних станцій та систем очищення води, обладнання медичних амбулаторій, центрів адмінпослуг,  будинків культури (розпорядження від 10.07.2019 №500-р).

Після певних затримок Держказначейство розпочало перераховувати кошти громадам і станом на 3 вересня до місцевих бюджетів вже надійшло 814 млн грн – 32,6% від виділеного Урядом обсягу. А вже 10 вересня територіальні органи Держказначейства, посилаючись на доручення Міністерства фінансів, заблокували ці  кошти та звернулись до органів місцевого самоврядування з вимогою добровільно надати письмову згоду на їх повернення.

Асоціація міст України заявляє, що такими діями Міністерство фінансів та його структури порушують чинне законодавство. Адже Бюджетний кодекс України прямо передбачає, що міжбюджетні трансферти – це кошти, які безоплатно і безповоротно  передаються з одного бюджету до іншого (пункт 32 частини першої статті 2). Тобто, немає жодних законодавчих підстав для їх повернення з місцевих бюджетів у державний.

У таких діях вбачається намір принизити авторитет і спроможність органів місцевого самоврядування як перед жителями громад, так і перед бізнес-спільнотою. 
Адже втілення цих невеликих за об’ємом фінансування, але дуже соціально важливих проектів, впливає на якість життя мешканців міст, селищ та сіл, об’єднаних територіальних громад. Окрім того, на місцях вже укладено договори з підрядниками або проводяться процедури закупівлі. 

Складається враження, що за допомогою таких дій дехто прагне дискредитувати владу на рівні громад, щоб створити умови для проведення дострокових місцевих виборів, адже законодавчих підстав для цього нині немає.

 

Прес-служба АМУ
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
486-28-12

П'ятниця, 13 вересня 2019 14:44

Відповідно до розпорядження Кремінського міського голови від 13.09.2019 р. № 03-01/128 буде проведено пленарне засідання п’ятдесятої сесії Кремінської міської ради сьомого скликання 25 вересня 2019 року о 10.00 в залі засідань будівлі Кремінської міської ради.

Передбачається внести на розгляд ради наступні питання:

  1. Про визнання таким, що втратило чинність рішення Кремінської міської ради від 17.10.2012 №29/5 “Про заходи з реалізації Закону України “Про засади державної мовної політики”.
  2. Про передачу майна з балансу Дочірнього підприємства “Кремінське комгосподарство” комунального підприємства “Кремінна-Комунсервіс” на баланс Кремінської міської ради.
  3. Про внесення змін до Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Кремінна на 2019 рік.
  4. Про внесення змін до Кремінського міського бюджету на 2019 рік.
  5. Земельні питання.
  6. Інші питання.
Вівторок, 03 вересня 2019 09:00

Управління Державної казначейської служби України у Кремінському районі Луганської області звертає увагу, що з 05.08.2019 року набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 28.12.2018 №162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні» (далі - Постанова №162).

Згідно з Постановою №162 в Україні номер банківського рахунку буде формуватись за стандартом IBAN та складатиме 29 літерно-цифрових символів (з 05.08.2019 до 31.10.2019 - перехідний період, з 01.11.2019 - у постійному режимі), а саме:

код країни

+

контрольний розряд

+

код банку

+

рахунок клієнта

UA

+

nn

+

nnnnnn

+

сcccccccccccccccccc

де:

код країни: 2-значний, відображається великими літерами (UA), визначає код країни, у якій функціонує фінансова установа, що обслуговує IBAN;
контрольний розряд: 2 цифри, розраховані відповідно до алгоритму розрахунку контрольного розряду;
код банку: це шестизначний цифровий код фінансової установи, що обслуговує рахунок клієнта;
рахунок клієнта: складається з 19 символів. У випадку якщо номер рахунку має менше ніж 19 символів, тоді до нього додається відповідна кількість нулів, що проставляються перед номером рахунку.

Рахунки для зарахування податків, зборів, та інших доходів до державного і місцевих бюджетів відповідно до стандарту IBAN (29 літерно-цифрових символів) вступають в дію з 01.10.2019 року.

Реквізити рахунків для зарахування податків, зборів, та інших доходів до державного і місцевих бюджетів відповідно до стандарту IBAN опубліковано на офіційних Вебсторінках Державної казначейської служби України та Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області.

Понеділок, 02 вересня 2019 10:30

Сьогодні у Кремінній відзначили свято першого дзвоника. Міський голова Юрій Прокопенко та його заступники привітали учнів шкіл громади з початком нового навчального року та подарували сертифікати на придбання канцелярських товарів. Також з привітаннями та подарунками Юрій Прокопенко завітав до Навчально-наукового інституту фізичного виховання та спорту ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» та Коледжу Луганської державної академії культури і мистецтв.
Вітаємо всіх з новим навчальним роком. Нехай він буде сповнений несподіваних та приємних відкриттів. А першокласникам бажаємо нових друзів, яскравих моментів та ніколи не зупинятися на дорозі знань, адже вона така цікава і по-справжньому нескінченна. Щасти вам!

 

 

П'ятниця, 30 серпня 2019 15:36

Щорічно у першу неділю вересня в Україні відзначається День підприємця.

Це свято енергійних, ініціативних людей, які розпочали і успішно розвинули власну справу. Розвиток підприємництва у тій чи іншій сфері, збільшення на цій основі надходжень до бюджету міста дає можливість вирішувати ряд найактуальніших соціально-економічних проблем, передбачає зміцнення економіки, надає їй гнучкості, створює нові робочі місця. Тому я висловлюю слова вдячності нашим місцевим підприємцям за особливий внесок того сектору, який ви представляєте.

Зі святом вас, шановні підприємці. Бажаю здоров’я вам і вашим сім’ям, нових фінансових проривів і перемог, вдалих угод і надійних партнерів, нехай ваша плідна праця завжди буде запорукою добробуту ваших рідних і підтримкою для всієї громади.

Міський голова               Юрій Прокопенко

Субота, 24 серпня 2019 16:16

Від щирого серця вітаю з професійним святом усіх, хто присвятив своє життя шахтарській справі. Це свято представників відважної, надзвичайно важкої і такої необхідної для країни професії, сильних, мужніх людей, чия складна, небезпечна і почесна праця вимагає великої відповідальності, витримки і самовіддачі.
Бажаю вам, шановні шахтарі, міцного здоров’я, успіхів у справах, спокою і впевненості в майбутньому, уваги і турботи рідних та близьких, щастя і добробуту, злагоди і миру. Дякую вам за вашу безцінну, тяжку працю.

Міський голова          Ю.О. Прокопенко

П'ятниця, 23 серпня 2019 08:00

Дорогі креміняни!

Прийміть сердечні вітання з нагоди визначних державних свят – Дня Державного прапора України та 28-ї річниці від дня проголошення Незалежності нашої країни.
Саме ці дати нагадують нам історичний шлях, який пройдений українським народом до заповітної мрії багатьох його поколінь – створення незалежної та могутньої держави.
Вітаю всіх нас з днем народження нашої країни, який ми святкуємо щорічно 24 серпня! Бажаю всім українцям благополуччя у родинах, натхнення і задоволення у труді, духовних благ у серцях і щедрості від природи. Нехай мир і злагода панують у нашому спільному домі!

Міський голова              Ю.О. Прокопенко

Четвер, 08 серпня 2019 14:30

Назва підприємства

№ телефону диспетчерської служби

Кремінське водопровідно-каналізаційне господарство

3-10-06
(понеділок - п’ятниця з 800 до 1615)

Кремінська дільниця Рубіжанського РЕМ ТОВ «ЛЕО»

3-18-01, 2-19-05
+38 050 476 65 32
(цілодобово)

ДП «Кремінське Комгосподарство» КП «Кремінна-Комунсервіс»

2-30-12
(понеділок - п’ятниця з 730 до 1600)

Кремінська дільниця Сєвєродонецького МРУЕГГ ПАТ «Луганськгаз»

104
(цілодобово)

Кремінське відділення ПАТ «Укртелеком»

0-800-506-800
(цілодобово)

КП «Креміннатеплокомуненерго»

2-17-97
(понеділок - п’ятниця з 700 до 1600)
(п’ятниця з 700 до 1500)

Черговий Кремінської міської ради

2-10-05
(понеділок - п’ятниця з 1700 до 800,
вихідні дні цілодобово)

Середа, 24 липня 2019 16:27

Фондом «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» сформовано рейтинг інституційної спроможності і сталого розвитку громад Луганської області за перше півріччя 2019 року. Рейтинг враховує 33 критерійних показники та відображає інвестиційну привабливість громад.

При складанні рейтингу враховуються дані про діяльність 1092 громад з усіх областей України (від 2018 року використовується міжнародними організаціями, які здійснюють фінансову та технічну підтримку в Україні, обласними державними органами влади, обласними інформаційними ресурсами та приватними інвесторами).

Для підвищення рівня повноти інформації, що використовується при визначенні рейтингу, муніципальні служби, які відповідають за покращення іміджу та інвестиційної привабливості громад, можуть надати наступну інформацію, яка в подальшому вплине на покращення рейтингу їх громади:
– наявність укладених угод про співпрацю з іншими громадами;
– приєднання до ініціативи ЄС «Угода мерів»;
– існування прийнятого громадою та затвердженого місцевою радою ПДСЕРК;
– участь громади в міжнародних проектах технічної та фінансової підтримки, яких саме;
– залучення міжнародних запозичень;
– плановий загальний рівень доходів бюджету 2019;
– планові податкові надходження 2018;
– бюджет розвитку 2019;
– громадський бюджет;
– наявність програми «Відкрите місто»;
– наявність програми «Розумне місто»;
– наявність програми «Безпечне місто»;
– наявність в муніципалітеті системи енергомоніторингу;
– інвестиційний паспорт громади (від 2018 р.);
– наявність структури енергоменеджменту;
– ініціативи громадянського суспільства та існуючи громадські проекти (від 2017 р.);
– наявність комунальних ЗМІ;
– мотиваційні програми для персоналу муніципалітету і громади;
– міжнародні контакти, які саме (від 2017 р.);
– календарна дата Дня Енергії в громаді;
– спільні проекти між громадами, які саме;
– ініціативи муніципалітету 2017-2019 рр., які саме;
– проекти державно-приватного партнерства;
– загальний обсяг позабюджетних інвестицій 2017-2019 рр., тощо.

Рейтинг громад постійно змінюється при надходженні нової достовірної інформації про зміни в громаді.

За відсутності зворотного зв’язку про поточну діяльність громади, використовується інформація з відкритих джерел.

За відсутності інформації у відкритих джерелах, вона позначається, як відсутня, що негативно впливає на рейтинг громади.

Понеділок, 15 липня 2019 11:00

13 липня у Кремінній відсвяткували День міста. Цьогоріч нашому місту виповнилося 339 років. Не кожний населений пункт може похвалитися таким солідним віком.
Святкова програма розпочалася з чемпіонату Луганської області з богатирського багатоборства та богатирської тяги.


На маленьких мешканців Кремінної чекало шоу мильних бульбашок, аквагрим та різноманітні атракціони.

 


Урочиста частина свята розпочалася з привітання міського голови Юрія Прокопенка та вручення грамот і подарунків активним членам Кремінської міської громади. Так, почесними грамотами нагороджено: працівників навчальних закладів, дитячих садочків, закладів культури, медичних установ, голів об’єднань співвласників багатоповерхових будинків та житлово-будівельних кооперативів, голів ветеранських організацій та керівників підприємств міста.


Також цього дня зі сцени лунали привітання від гостей свята – народного депутата України Віталія Kypилa, Сватівського міського голови Євгена Рибалка, директора благодійного фонду «Володимир Cтpyк» Сергія Caфo.
Найочікуваніша подія свята – концерт за участі народного артиста України Павла Зіброва. Під запальні пісні співака жоден з присутніх не зміг встояти на місці. Навіть раптовий дощ не завадив танцям.

 


Святкування Дня міста завершилося пінною дискотекою та дискотекою 80-90-х років.

 

П'ятниця, 12 липня 2019 10:00

Шановні мешканці Кремінної!

Щиро вітаю вас з нашим спільним святом – Днем міста! День народження міста – свято улюблене та шановане всіма кремінянами. У цей день кожен з нас відчуває себе частиною великої родини. Наше місто славиться цілющою хвоєю, мальовничими озерами, а головне – талановитими, щирими й працездатними людьми.

Сьогодні Кремінна – привітне та дружелюбне місто, яке з кожним роком стає ще більш затишним, привабливим і комфортним. Все це результат наших з вами спільних зусиль.

Я щиро дякую всім небайдужим мешканцям Кремінної за всі добрі справи, спрямовані на розвиток та благоустрій нашого рідного міста. Разом ми досягнемо ще вагоміших результатів у поліпшенні життя людей, примножимо славу нашої землі, працюючи на перспективу розвитку Кремінної.

Від усього серця бажаю всім здоров’я, благополуччя, реалізації добрих починань і заповітних мрій. Нехай наше місто процвітає. Зі святом! З Днем міста!


Кремінський міський голова                           Ю.О. Прокопенко

Четвер, 04 липня 2019 10:30

День міста Кремінна 2019, 13 липня 2019 року, площа Красна

Четвер, 04 липня 2019 10:03

Шановні працівники Національної поліції України!

Вітаю Вас з професійним святом. Кожен день виявляючи мужність, витримку, самовіддачу ви охороняєте спокій та життя людей, стоїте на варті правопорядку. Нелегкі робочі будні вимагають від кожного з вас професіоналізму, хоробрості та людяності. 
Прийміть подяку за вірну службу та самовіддану працю. Бажаю успіхів та наснаги у вашій нелегкій справі. Здоров’я, добробуту, миру вам та вашій родині. Зі святом!

Міський голова                             Ю.О. ПРОКОПЕНКО

П'ятниця, 14 червня 2019 08:30

Шановні медичні працівники!

Ви ‒ представники найгуманнішої у світі професії, не жаліючи зусиль і часу приймаєте на себе важкий тягар людського болю і страждань, оберігаєте найцінніше, що є у людини ‒ її життя. Від усієї душі та з великою повагою вітаю Вас з професійним святом. 
Висловлюю безмежну вдячність за Ваші чуйні серця, за повернуте здоров’я та врятовані життя. Щастя, добра, міцного здоров’я, благополуччя Вам і Вашим родинам. Нехай кожна мить життя радує своєю неповторністю. Зі святом!

Міський голова                            Ю.О. Прокопенко

П'ятниця, 31 травня 2019 11:30

Напередодні Міжнародного Дня захисту дітей на базі спортивного комплексу КУ ЛОФЦ «Олімп» керівництво району та міста привітало вихованців дитячих садочків. Міський голова Юрій Прокопенко подарував дошкільним навчальним закладам Кремінної сертифікати для придбання іграшок. Поважних гостей малеча зустрічала піснями та флешмобом. 
Ще раз вітаємо дітлахів зі світлим, радісним святом. Бажаємо міцного здоров’я, радісного й безхмарного дитинства, успіхів та сяючих посмішок. Нехай цьогорічне літо принесе вам, малята, багато позитивних вражень та нових друзів.

 

 

П'ятниця, 31 травня 2019 11:10

31 травня у міських школах пролунали останні дзвоники. З цієї нагоди міський голова та його заступники привітали учнів і випускників шкіл громади та подарували сертифікати на отримання путівок для оздоровлення обдарованих дітей у ПЗОВ «Мрія» та на придбання канцелярських товарів для навчальних закладів. Також було оголошено про дискотеки, які організовано міською радою на літній період.
На святкових лінійках панувала особлива атмосфера сповнена гарного настрою та зворушливих моментів. Адже дзвоник сповістив малечі про те, що настала чудова пора – літні канікули. А для випускників останній дзвоник ‒ свято прощання з дитинством. Попереду на них чекає незвіданий шлях дорослого світу. Бажаємо дітлахам веселих літніх канікул та яскравих вражень, а випускникам впевненості у власних силах та наполегливості у досягненні мети.

 

Вівторок, 14 травня 2019 10:10

Кремінська міська рада запрошує активних мешканців, членів ініціативних груп, що бажають створити ОСББ, прийняти участь у тренінгу для ініціативних груп, який відбудеться 29 травня у конференц–залі Кремінської міської ради.
Для реєстрації у тренінгу просимо звертатися у каб.№7 Кремінської міської ради до 23 травня 2019 року.

Четвер, 09 травня 2019 12:30

У Кремінній відзначили 74-ту річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Урочиста частина заходу розпочалася з виносу Державного прапора та маршу ліцеїстів «Кадетського корпусу імені героїв Молодої гвардії».

Всіх присутніх зі сцени привітали голова Кремінської райдержадміністрації Наталя Чехута, голова районної ради Володимир Прокопенко та Кремінський міський голова Юрій Прокопенко.

Після завершення урочистої частини до Меморіалу було покладено гірлянду Слави та квіти на знак глибокої пошани до загиблих у роки Другої світової війни.


Чудові хореографічні та вокальні номери гостям заходу подарували аматори районного будинку культури.


Середа, 08 травня 2019 10:10

Шановні ветерани та жителі міста!

Прийміть щирі вітання з нагоди Дня пам’яті та примирення та 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

У цей день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та віддаємо глибоку шану ветеранам, які сьогодні серед нас, усвідомлюючи, що без їхнього подвигу не було б нашого майбутнього.

Скільки б не минуло часу, а День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні завжди буде світлим днем зі сльозами на очах. Щиро бажаємо всім Вам міцного здоров’я, щастя, злагоди, родинного тепла та довгих років життя.

Міський голова                                                         Ю.О. Прокопенко

Вівторок, 23 квітня 2019 11:50

УВАГА, АМНІСТІЯ!
з 22.04.2019 р. по 22.05.2019 р.

У ЦЕЙ ПЕРІОД МОЖНА ЗВЕРНУТИСЬ ДО ТОВ «ЛУГАНСЬКЕ ЕНЕРГЕТИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ» ЩОДО:

  • пошкодження приладу обліку або пломби;
  • втручання в роботу приладу обліку електроенергії за допомогою неодимових магнітів, високочастотних генераторів;
  • самовільного підключення до електичних мереж;
  • використання безоблікової електропроводки.

У РАЗІ ТАКОГО ЗВЕРНЕННЯ ЩОДО ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ РОЗДРІБНОГО РИНКУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ЗБИТКИ, ЗАВДАНІ ТОВ «ЛЕО», НАРАХОВУВАТИСЯ НЕ БУДУТЬ!

ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ РОЗДРІБНОГО РИНКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ТЯГНЕ ЗА СОБОЮ АДМІНІСТРАТИВНУ ТА КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ! ШТРАФИ ЗА РОЗКРАДАННЯ ДОСЯГАЮТЬ СОТНІ ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ!

ПРО ФАКТИ КРАДІЖКИ ПОВІДОМТЕ ЗА НОМЕРОМ 0 800 300 074 (БЕЗКОШТОВНО).

ПАМ’ЯТАЙТЕ - МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

П'ятниця, 12 квітня 2019 09:37

Як райцентру в умовах невеличкого бюджету суттєво покращити життя містян? Як почати економити газ та електроенергію, але не за рахунок тотальних відключень чи зменшення строків опалювального сезону? Як змусити людей повірити у власні можливості та залучити їх до участі у житті громади? Відповіді на ці питання знають у Кремінній, куди журналістів у межах проекту «Пульс Децентралізаційний марафон» USAID запросило Луганське регіональне відділення Асоціації міст України

Евеліна БОГДАНОВА

 

Місто Кремінна разом із селами Житлівка, Стара Краснянка, Діброва та Кузьміне нараховує 22 тисячі населення. Додати до цієї цифри 4 тисячі внутрішньо переміщених осіб, які постійно мешкають тут, – вийде 26 тисяч людей.

На території працює декілька підприємств. Це Кремінський пивоварений завод ТОВ «Пінта», ДП «Кремінське лісомисливське господарство», Українсько-польська компанія «Віко-Україна», ТОВ «Кремінський завод «Ритм».

 

Насосне обладнання, придбане за кошти уряду Японії

 

Але, як передбачає Податковий кодекс, ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) іде повз дохідну частину бюджету міста – в район. Тому бюджет самої Кремінної невеликий. Минулорічний плановий його показник дорівнював 16,4 млн грн, фактично склав майже 20,0 млн грн.

Звичайно, за власні кошти багато не зробиш, – це зрозуміли в Кремінній ще багато років тому і почали брати участь у грантових програмах.

– На початку 2000-х, коли ми лише починали відпрацьовувати наші перші проекти з ПРООН, ми в кожному населеному пункті проводили опитування про те, що більш за все хвилює жителів. Тоді з’ясувалося, що, наприклад, нашим сільським громадам більш за все потрібні були газифікація, освітлення, дороги, – каже Юрій Прокопенко, міський голова Кремінної. – І таку практику ми підтримуємо і зараз. Володіємо інформацією по кожному населеному пункту, де і що люди вважають за потрібне зробити.

 

Комплексний проект

У співпраці з міжнародними донорами вдалося вже багато чого. Наприклад, саме в Кремінній було реалізовано найбільший за вартістю проект в Луганській області – «Поліпшення доступу до води в постраждалій від конфлікту громаді м. Кремінна». Загальна його вартість склала 51,5 млн грн, зокрема кошти місцевого бюджету – 4,9 млн грн.

– Це один з перших наших проектів з ЄС. За рахунок коштів Уряду Японії ми зробили реконструкцію головної насосної станції «Кремінська». Цебуло вкрай необхідно, адже обладнання було в аварійному стані, на силовому кабелі довжиною 2,7 км небуло живого місця, було близько 40 муфт. Через це у будь-який час місто могло залишитися без води, – відзначає Юрій Прокопенко. – Ми замінили кабель, насосне, електричне обладнання, зробили ремонт будівлі станції, замінили майже 50 км водопровідних мереж, змонтували 131 колодязь, встановили 32 гідранти. За рахунок такої реконструкції витрати на електроенергію знизилися на 30%.

У межах проекту минулого року була реконструйована і друга насосна станція в Житлівці. Водопостачання Кремінної влаштовано таким чином, що джерельна вода наповнює резервуари станції «Кремінська», після чого насосом воду прокачують з верхньої точки міста по водопровідній мережі. А Житлівська станція підіймає воду знизу міста зі свердловин. Нею в Кремінній користуються лише у сезон поливу, щоб підтримати всюди нормальний тиск, коли іде великий забір води.

– Система будувалася у 1950-60-ті роки. Якщо траплявся якийсь порив на вуличному водоводі, доводилося зупиняти всі насосні станції, і все місто залишалося без води на час ремонтних робіт, – пояснює Дмитро Макарчук, директор Кремінського ВУВКГ. – Діаметри старих водоводів складали 700 мм, найменші – 400 мм, адже раніше ми постачали воду в Лисичанськ. Такі водогони та потужності насосів нам вже не були потрібні.

За словами Юрія Прокопенка, проект «Поліпшення доступу до води в постраждалій від конфлікту громаді м. Кремінна» був дуже цілісним і продуманим, адже в проекті гроші були закладені на все. Навіть на відновлення асфальтного покриття та тротуарів після заміни водогонів.

За рахунок грантових коштів в Кремінній було відновлено 1440 кв. м тротуарів з улаштуванням тротуарною плиткою, 1800 кв. м – з улаштуванням асфальтобетонного покриття, відновлено 1099 кв. м покриття автодоріг.

– Проектно-кошторисною документацією були закладені кошти і на інформаційну кампанію, – підкреслює Юрій Прокопенко. – Ми розуміємо, що нас вже запізно вчити економити ресурси, тому за цим проектом проводилися заходи в школах. Наприклад, конкурс малюнків «Чиста вода – джерело життя», переможці якого отримали можливість відпочити в еко-таборі «Лісова поляна», брали участь у флешмобах, відкритих уроках-тренінгах та екологічних квест-іграх для дітей та їхніх батьків. Також були облаштовані місця відпочинку біля води, відкрито бювет питної води.

 

Від ЦНАПу –до садочка

Серед значних для громади проектів міський голова відзначив також проекти зі світлодіодного освітлення сіл та майже 70-ти вулиць Кремінної на загальну суму 2,7 млн грн.

– Чому зупинилися на світлодіодному освітленні? Адже сонячні батареї потрібно промивати, прочищати, і в них невеликий строк служби акумуляторів, – зазначив Юрій Прокопенко. – Минулорічні 1,2 млн. грн. субвенції ми витратили на освітлення сел Житлівка, Діброва, Кузьміне. На місто не витратили жодної копійки.

Окремо міський голова відзначив гарний досвід роботиз міжнародною організацією NEFCO. За проектом з енергозбереження в ДНЗ №1 «Ластівка» на загальну суму у 220 тисяч євро без дольової участів 2016 році було проведено утеплення стін із застосуванням системи скріпленої зовнішньої теплоізоляції «мокрим методом» з мінералізованих плит та екологічних матеріалів, встановлена система індивідуального погодозалежного регулювання в газовій котельні, встановлено енергозберігаючі світильники, замінено радіатори з встановленням термостатичних регуляторів.

 

ДНЗ №1 «Ластівка»

 

Після впровадження проекту, споживання електричної енергії у дитячому садочку зменшилось на 26%, а природного газу на 30%.

Одним із значних проектів Юрій Прокопенко відзначив створення ЦНАП Кремінської міськради. За проектом на загальну суму у 1,8 млн. грн. ЦНАП сьогодні оснащено сучасною технікою для оформлення українських та закордонних паспортів у формі ID-картки, працює реєстр громади, електронна черга тощо.

 

Мобільний кейс – пересувний ЦНАП

 

Цікавинкою Кремінського ЦНАП є мобільний кейс – безкоштовний для громадян пересувний ЦНАП. І начебто такі вже є не лише в Кремінній, але винайшли мобільний кейс саме місцеві кремінські підприємці.

За співпраці з міжнародними донорами прийняла сучасний вигляд і сесійна зала Кремінської міськради. Реалізація проекту ПРООН «Відкрита влада, до громади. Кремінщина» дозволила встановити вуличний світлодіодний екран.

– Ми принципово вирішили не давати на ньому реклами, адже не будемо встигати інформувати людей про те, що робиться в місті, – зауважив міський голова.

Серед проектів, якими дуже задоволені мешканці, – 5 спортивних майданчиків з тренажерами (4 – в місті і 1 – в селі), 11 пішохідних переходів пандусного типу, макети «хлопчиків-пішоходів» біля шкіл та дитячих садків за проектом «Безпечна дорога до знань», міні-футбольний майданчик зі штучним покриттям.

 

Не бюджетом єдиним

– Будь-який наш проект – це наша гордість, тому що ми бачимо, як люди до цього ставляться, – акцентує Юрій Прокопенко.

Третій рік поспіль у Кремінній проводиться конкурс «Місто своїми руками» за принципом громадського бюджету. А це – тротуари, дитячі майданчики, пластикові вікна у під’їздах будинків, тренажери, контейнерні майданчики для ТПВ тощо. Головне, що розпорядниками коштів за конкурсом є самі переможці: ОСББ, громадські організації. Лише якщо переможець – ініціативна група, договори укладає міськрада, але з контрагентами, яких обирають самі люди.

– Активність людей велика, бо люди вже зрозуміли, що це реальні механізми покращення їхнього життя. Наприклад,за проектом «Активні громадяни», який було реалізовано за підтримки Кремінської міськради, Британської Ради в Україні та БФ «Молода громада», на конкурс було подано 53 заявки, а переможців передбачалося і було визначено 13, – розповідає Юрій Прокопенко.

Тим часом з районною владою відносини у Кремінної не складаються. Тут за словами Юрія Прокопенка, вже двічі «зробили все можливе», щоб не було створено Кремінську ОТГ.

– Ми спробували у 2015-му, але районні керівники «допомогли» не стати ОТГ. Потім у 2016-му стартували ще раз – сталося те ж саме, – відзначає Юрій Прокопенко. – Наразі більше не витрачаємо часу, налагоджуємо життя громади іншими способами.

І результат зусиль, насправді, очевидний: за 2,5 роки на розвиток Кремінної залучено ззовні 85 млн грн, або майже п’ять річних бюджетів міста.

 

Обладнання системи «Віче» і меблі сесійної зали Кремінської міськради

© За матеріалом Луганщина.ua

П'ятниця, 05 квітня 2019 16:55

5 квітня у приміщенні Кремінської міської ради за ініціативи Луганського регіонального відділення Асоціації міст України в рамках проекту ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон USAID було проведено Прес-тур «Кращий досвід реалізації проектів в рамках співпраці з міжнародними донорськими організаціями». До зустрічі долучилися 9 представників засобів масової інформації: обласна газета «Луганщина.UA», ПП «РРГП газети «Кремінщина», ГО КМЦ «Северский Донец», ГО «Думай, працюй, контролюй», газета «Голос України», газета «Урядовий кур'єр», радіо «Пульс», НДПІ «Водоочисні технології», Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ». Нагадаємо, що за оцінкою Асоціації малих міст України Кремінна увійшла в десятку лідерів по залученню інвестиційних коштів у соціально-економічний розвиток міста.


Зустріч розпочалася з презентації міського голови Юрія Прокопенка, завдяки якій гості віртуально ознайомилися з реалізованими проектами. Дякуючи міжнародній підтримці у Кремінній поступово відновлюється інфраструктура. У 2018 році були завершені роботи з реконструкції водопровідних мереж, в результаті яких замінено 49,7 км трубопроводу, проведено ремонт будівлі насосної станції «Кремінська» та придбано нове обладнання для Житлівської насосної станції.

Особливу увагу міський голова приділив проекту NEFCO завдяки якому проведено капітальний ремонт у ДНЗ №1 «Ластівка». Після встановлення системи індивідуального погодозалежного регулювання в газовій котельні та енергозберігаючих світильників споживання електричної енергії у дитячому садочку зменшилось на 26%, а природного газу на 30%.


Завдяки співпраці з міжнародними донорськими організаціями було капітально відремонтовано автомобільний міст, створено Центр надання адміністративних послуг, придбано техніку для оформлення паспортів громадянина України та для виїзду закордон, встановлено світлодіодний екран у центрі міста та реалізовано багато інших проектів.
По завершенню зустрічі гості побачили реалізовані проекти на власні очі. Ознайомилися з роботою Центру надання адміністративних послуг, відвідали сесійну залу міської ради. Під час візиту до насосної станції «Кремінська» директор Кремінського ВУВКГ Дмитро Макарчук показав нове обладнання та розповів про механізм роботи насосної станції. Завідувач ДНЗ№1 «Ластівка» Анна Мацегора детально розповіла, які саме роботи були виконані під час реалізації проекту NEFCO. Також гості відвідали об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) «Бібліотечне». Голова правління Іван Корнюхін розповів, що у минулому році завдяки конкурсу міні-проектів «Місто своїми руками» у під’їздах будинку було встановлено нові віконні блоки та проведено ремонтні роботи з внутрішньобудинкового водопостачання.

Також нещодавно було реалізовано проект «Обладнання майданчику збору ТПВ» на території ОСББ. Нагадуємо, що даний проект переміг у конкурсі, який відбувся за підтримки Кремінської міської ради, Британської Ради в Україні (проект «Активні громадяни») та благодійного фонду «Молода громада».