Фейсбук-сторінка Кремінської міської ради

BUS Довідка. Кремінна
Зеленая Кременная. Фотографии природы

План місцевого економічного розвитку

Асоціація міст України

П'ятниця, 10 червня 2016 15:34

Базове відстеження, земельний податок

Базове відстеження результативності
регуляторного акту - проекту рішення сесії Кремінської міської ради «Про затвердження ставок земельного податку в адміністративних межах Кремінської міської ради»

 

         Керуючись ст.269, 271, 272-280, 286, 288 Податкового Кодексу України, п. 34, 35 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Кремінська міська рада розробила проект регуляторного акту «Про затвердження ставок земельного податку в адміністративних межах Кремінської міської ради».

Проблема полягає у необхідності проведення щорічного перегляду та прийняття нормативного документа, який би встановлював ставки земельного податку за користування земельними ділянками в залежності від розміру земельних ділянок. Існує реальна зацікавленість суб’єктів господарської та підприємницької діяльності в оформленні права на земельні ділянки.

Виконавець заходів з відстеження:

Кремінська міська рада.

         Основною метою проекту є прийняття відповідного рішення є виконання вимог ст. 270-274, 281-283, 284, 288, 289 Податкового кодексу України, що дозволить забезпечити відповідність розмірів ставок відповідно до законодавчих вимог та надасть можливість отримання надходжень до бюджету.

Оголошення щодо розробки проекту було розміщено у районній газеті «Кремінщина» від 23.04.2016 року №33-34, проект рішення опубліковано на інформаційній сторінці Кремінської міської ради у розділі «Регуляторна політика».

Строк виконання заходів з відстеження:

         Базове відстеження з результативності даного регуляторного акту було проведено з 23.04.2016 року по 22.05.2016 року.

         Повторне відстеження результативності даного регуляторного акту буде проведено через рік з моменту набрання чинності.

Методи одержання результатів відстеження:

Відстеження результативності рішення Кремінської міської ради здійснюється шляхом порівняльного аналізу статистичних даних, наданих Кремінським відділенням Рубіжанської ОДПІ.

Базове відстеження було розроблено на підставі даних за 2015 рік.

 

Основні показники, які використовуються для визначення результативності:

1.     Розмір надходжень до міського бюджету, пов’язаних з дією акта збільшиться – оціночно становитиме 350 тис. грн.;

2.     Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб (платників земельного податку), на яких поширюватиметься дія запропонованого регуляторного акту: малі підприємства – 26, фізичні особи – підприємці – 24; фізичні особи – 4600 осіб.

3.     Розмір коштів і час, що витрачається суб’єктами підприємницької діяльності на виконання вимог регулювання – оціночно складає для юридичних осіб 2,7 години, для фізичних осіб- підприємців 2,45 години; в грошовому розмірі витрати складають - 756,54 грн. разом.

4.     Рівень поінформованості платників податку з основних положень регуляторного акту – високий. Цей рівень забезпечується опублікуванням регуляторного акта на сайті міської ради та ознайомлення з положеннями цього акта всіх суб’єктів підприємницької діяльності та фізичних осіб при зверненні до міської ради, а також шлях публікацій відповідних повідомлень про підготовку та прийняття регуляторних актів в районній газеті «Кремінщина» (кількість підписантів – 1785 осіб – громада міста Кремінна).

 

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

Згідно ст. 285 Податкового Кодексу України дане рішення діє один бюджетний період, базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Строк дії регуляторного акта з 01.01.2017 по 31.12.2017 роки.

Оцінка ступеня досягнення результатів впровадження вищезгаданого рішення міської ради буде здійснена при проведенні повторного відстеження. Повторне відстеження планується здійснити у IV кварталі 2017 року, після можливості порівняння показників базового та повторного відстеження.

 

 

 

Кремінський міський голова                                                                  Ю.О. Прокопенко

Read 636 times
2021 Кремінська міська рада

Please publish modules in offcanvas position.